RİZE HABERLERİ

Rize, Travel Turkey İzmir turizm fuarında

DHA
06.12.2018 - 16:20Son Güncelleme :
DHA

Aytekin KALENDER/RİZE, (DHA) - RİZE'nin turizm değerleri, 6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında bu yıl 12'nci kez düzenlenen ve turizm alanındaki en önemli buluşmalardan birisi olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı'nda tanıtılacak.

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir-Turizm Fuar ve Kongresi İZFAŞ-İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş ve TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş. ortaklığıyla 12'nci kez 6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek. Bu yıl daha görkemli ve geçen yıllara göre daha kalabalık olan fuarda A holünde yer alan Rize standı yoğun ilgi görüyor. Fuarda ziyaretçiler Rize’nin kültürel ve turistik değerlerini yakından görme fırsatı buluyor. Yoğun katılıma yapılan açılışa Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, TÜRSAB Başkanı Firüz Bağlıkaya, Rize İl Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu ile birlikte çok ilin vali ve belediye başkanı katıldı.

RİZE’DENDE YOĞUN KATILIM 

Fuara Rize’yi temsilen Rize Valiliği, Rize Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Ticaret Borsası ile Rize’de faaliyet gösteren otel ve turizm acenteleri ve turizm dernekleri katıldı. Gelişen turizm potansiyeliyle, doğal ve kültürel farklılığıyla yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistler için de cazibe merkezi olma yolunda ilerleyen ve son yıllarda ilginin giderek arttığı Rize’nin bu yıl daha geniş bir katılımla temsil edildi.

RİZE TANITIM FİLMİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Fuar süresince Rize standını çok sayıda ziyaretçi ve sektör temsilcisinin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir Valisi Erol Ayyıldız,  diğer illerin valileri ve belediye başkanları ziyaret etti. Yerli ve yabancı seyahat acentesi temsilcileri, tur operatörleri ile görüşmeler gerçekleştirildi. Rize’nin kültür ve turizmi konuşuldu, davetler yapıldı. Tulum, kemençe sesleri ve horonun eksik olmadığı Rize standında ziyaretçilere Rize çayı, simidi, bal, peynir, mısır unu helvası, yeşil mavi atkının yanı sıra çeşitli yöresel hediyeler takdim edildi. Rize’nin tarihi, doğal güzellikleri ve turistik değerlerini yansıtan doküman ve tanıtıcı materyaller dağıtıldı. Ayrıca Rize Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Suyun Her Hali Rize' tanıtım filmi fuarda ilk kez izleyenlerle buluştu.

HOCAOĞLU: TANITIM FAALİYETLERİ BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, bu tarz turizm fuarlarının şehrin potansiyelini göstermek için çok önemli olduğunu belirterek, "Doğa ve kültür turizminin birçok çeşidine imkan sağlayan, farklı alternatif turizm türlerinin yılın her mevsimi gerçekleştirilebildiği Rize’nin ulusal ve uluslararası turizmdeki payının artırılabilmesi için tanıtım faaliyetleri büyük önem arz ediyor. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda Rize’nin her yönüyle üç gün boyunca temsil edilmesinin, tarihi, kültürel, doğal, ekonomik ve turistik değerlerinin tüm yönleri ile tanıtılmasının, Rize turizminin gelişmesine ve Rize’nin ulusal-uluslararası turizm pazarında tanınmasına önemli katkılar sağlaması bekleniyor." dedi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Rize haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Rize haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Rize, Travel Turkey İzmir turizm fuarında haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

RİZE NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:25
 • Öğle
  12:17
 • İkindi
  14:36
 • Akşam
  16:57
 • Yatsı
  18:23
Sayfa Başı