OSMANİYE HABERLERİTOPRAKKALE HABERLERİ

Özel eğitim öğrencilerine fırsat eşitliği projesine destek

DHA
26.11.2019 - 14:26 |Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/TOPRAKKALE (Osmaniye), (DHA) - OSMANİYE'nin Toprakkale İlçesindeki, Yolbulan-Baştuğ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İlker Özer'in koordine ettiği 'Özel Eğitim Öğrencileri Arasında Girişimcilik Becerilerinin Yükseltilmesi' başlıklı proje, hibe almaya hak kazandı. 2019-2021 yılları arasında uygulanacak proje ile okul öğrencileri ve öğretmenleri İtalya, Hırvatistan, Romanya ve Portekiz ülkelerindeki uygulamaları yerinde inceleme fırsatı yakalayacak.
Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler arasında girişimcilik becerisinin yükseltilmesini hedefleyen projenin Avrupa Parlamentosu ve Konseyi'nin hayat boyu öğrenme için önerdiği 8 temel yeterlilikten biri olan girişimcilik yeterliliğini temel almakta olduğunu söyleyen İlker Özer, "Girişimcilik, bireyin fikirleri eyleme geçirme yeteneğini ifade eder. Yaratıcılık, inovasyon ve risk almanın yanı sıra hedeflere ulaşmak için projeleri planlama ve yönetme yeteneğini de içerir. Bu, evde ve toplumdaki günden güne herkese, çalışanların çalışmalarının bağlamından haberdar olma ve fırsatları yakalayabilmelerini destekler ve sosyal veya ticari faaliyetler tesis eden girişimcilerin ihtiyaç duydukları daha özel beceri ve bilgi için bir temel oluşturur" dedi.
Projenin hedefleri ve etkileri hakkında bilgi veren Özer, şöyle devam etti: "Öğrencilerimiz arasında girişimcilik yeterliliklerin yükseltilmesi, özgüven yeterliliklerinin yükseltilmesi, matematiksel yeterliliklerinin yükseltilmesi, Dijital yeterliliklerinin yükseltilmesi, dil yeterliliklerinin yükseltilmesi ve sanat ve kültürel yeterliliklerinin yükseltilmesidir. Projenin etkisi ise proje ile öğrenciler eğitim ortamına gönüllü olarak katılacak, moral ve motivasyonları artacak, temel yeterlilikleri yükselecektir. Yurt dışı proje faaliyetlerine 14 yaş ve üstü okula devam eden dezavantajlı öğrenciler ve refakatçi olarak gönüllü öğretmenler katılım gösterecek. Proje ortakları her bir yurt dışı faaliyetine 3 öğrenci ve 2 öğretmenle katılacaktır. Toplam 90 öğrenci ve 90 öğretmen yurt dışı proje faaliyetlerine katılacaktır."


FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Toprakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Toprakkale ilinden Özel eğitim öğrencilerine fırsat eşitliği projesine destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Kasım 2019 tarihinde saat 14 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özel eğitim öğrencilerine fırsat eşitliği projesine destek haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2019, Perşembe
 • İmsak
  06:06
 • Güneş
  07:32
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:04
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:46
Sayfa Başı