OSMANİYE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Yenidoğan Canlandırma eğitimi

DHA
09.11.2019 - 17:41 |Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına yönelik, "Yenidoğan Canlandırma Programı" kapsamında eğitim semineri verildi.
Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi koordinatörlüğündeki seminere, Prof.Dr. Mehmet Satar, Prof.Dr. Nejat Narlı, Doç.Dr. Selvi Gülaşı, Uzm.Dr.Özgül Tunç Akbaş, Dr. A.Tanju Altunsu, Ünsal Bozkurt ve Vecihe Düzel Gündüz eğitimci olarak katıldı. Eğitimler sonunda 8 hekim ve 38 sağlık personeli olmak üzere toplam 46 sağlık çalışanı sertifika almayı hak kazandı.
İl Sağlık Müdürü Hasan Öznavruz, doğum salonunda çalışan ve yenidoğana yönelik girişimde bulunan hekim ve sağlık personeline eğitimlerin devam ettiğini belirterek, "Ülkemizde asfiksiye bağlı ölümlerin ve sekellerin önlenmesi amacıyla Yenidoğan Canlandırma Programı "Neonatal Resusitasyon Programı" Ülkemizde Sağlık Bakanlığı Projeleri içerisindeki öncelikli konulardandır." dedi.
Öznavruz, konuşmacılar tarafından, doğum salonunda çalışan ve yenidoğana yönelik girişimde bulunan hekim ve sağlık personeline doğum sonrası gerçekleşen fizyolojik olaylar, canlandırma basamaklarını gösteren akış çizelgeleri, canlandırmaya hazırlık aşamaları, doğum öncesi riskli durumlar ve yenidoğan canlandırmasında gerekli müdahalelerin yapılabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatılması amacıyla detaylı sunum yapıldığını ifade etti.
Teorik ve uygulamalı eğitim sonunda yapılan değerlendirme sınavlarının ardından başarılı olan katılımcılara sertifikaları, İl Sağlık Müdürü Hasan Öznavruz, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Bahar, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Op.Dr.Fazlı Aslan, Kurs Sorumlusu Dr. A.Tanju Altunsu ve Birim Sorumluları tarafından takdim edildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Yenidoğan Canlandırma eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Kasım 2019 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yenidoğan Canlandırma eğitimi haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2019, Cumartesi
 • İmsak
  06:07
 • Güneş
  07:33
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:05
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı