OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Tosyalı Holdingin elektrikli araçlarını OKÜ üretecek

DHA
27.10.2018 - 11:40Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Kokut Ata Üniversitesi (OKÜ) Tosyalı Holdingin ihtiyaç duyduğu elektrikli araçların üretimini yapacak.

Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında OKÜ ile Tosyalı Holding arasında ‘Özel Üretim Elektrikli Araç Projesi’ protokolü Rektör Prof. Dr. Murat Türk ile Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı arasında imzalandı.
Üniversitenin kulüplerinden IARES’in danışman hocası Dr. Öğretim Üyesi Müslüm Demir’in proje yürütücülüğünü üstlendiği ‘Özel Üretim Elektrikli Araç Projesi’ kapsamında proje çalışanları Mühendislik Fakültesi öğrencileri İsa Şahin, Emir Bulut, Ufuk Kaya, Besim Ulusel, Rengin Can ve Osmaniye Meslek Yüksekokulu Teknisyenlerinden Ali Ayur olarak belirlendi.
4 ay sürmesi planlanan ‘Özel Üretim Elektrikli Araç Projesi’nin hayata geçirilmesi için Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Coşkun Özalp, Enerji Eğitim-Etüt Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENERMER) Müdürü Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan ve Kimya Mühendisliği Bölümü Doç. Dr. Hasan Demir de destek sağlayacak.
Projenin finansörlüğünü de üstlenen Tosyalı Holding'e üretimi tamamlanan elektrik tahrik gücü ile çalışan 6 kişi kapasitesine sahip golf arabası modelinde araç teslim edilecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tosyalı Holdingin elektrikli araçlarını OKÜ üretecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı