OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Şiir ve türkülerle 'öğretmen' anlatıldı

DHA
26.11.2018 - 12:53Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de '24 Kasım Öğretmenler Günü' etkinlikleri kapsamında, şair ve ozanlar, şiir ve türkülerle 'öğretmen'i anlattı.
Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği’nin geleneksel hale getirdiği "Şiiri al da gel" programının 24'üncüsü Belediyesi Kent Müzesi Şor odasında yapılırken, şiir ve türkülerde "öğretmenler ve yaşamı" dile getirildi. OŞYAD Genel Sekreteri Hatice Bahar'ın şiirini yorumlaması ve açış konuşmasının arından Dernek Başkanı Mustafa Bardak, programın “Öğretmenler gününe denk” gelmesi nedeniyle, "Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum" dedi.
Bardak, konuşmasının devamında, 6-11 Kasım tarihlerinde eşzamanlı olarak düzenlenen Akdeniz kentleri kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Osmaniye İl temsilciliği olarak; en fazla etkinlik yapan yerleşim birimi olarak kayıtlara geçilmesi nedeni ile yönetim kurulu, dernek üyeleri ve tüm destek verenlere teşekkür etti. Ardından Ozan Ramazan Çulcu, "Tüm öğretmenlerimizin bu gününü kutluyor, bizlere Cumhuriyet gibi bir yönetim şeklini armağan eden Atatürk’e, bizlere okuma -yazmayı öğreten tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." diyerek bağlaması ile türkülerine başladı. Etkinlikler kapsamında; Osman Körkü, Ozan Duranoğlu (Mahmut Eynallı), Nurdoğan Çolakkadı, Aşık Salih Kanbur, Ramazan Çulcu,  Zekeriya Gözübenli ve Ozan Maranlı (İbrahim Karagülle)  türküleriyle programa katıldılar. Şiirleriyle ise Mustafa Yeydem, İzzettin Kanat, Selahattin Ölmez, Vatandaş Ahmet Ahmet Demir, Recep Taş, Nilüfer Kutluer, Emel Fettahlıoğlu, Bekir Dağsever, Mustafa Kestek  ve Mehmet Sarıca şiirleri ile öğretmen'i anlatıp programa renk kattı.

FOTOĞRAFLI
 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Şiir ve türkülerle 'öğretmen' anlatıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı