OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Osmaniye'de, ok atma projesi

DHA
01.01.2019 - 15:38Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE, (DHA) - GENÇLİK ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesinde "Yay Hayatım, Ok Niyetim, Hedef Amacım" projesi, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun'un katılımıyla başladı.
Proje kapsamında eğitim alan lise öğrencilerinin gösterisini izleyen Vali Coşkun, öğrencilere başarılar diledi. Proje Koordinatörü Orkun Limoncuoğlu, amaçlarının lise yaş grubundaki öğrencilerin sadece eğitim-öğretim faaliyetlerinde değil sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere de katılımlarının sağlanması ve bu alanda da başarılı olmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Türk İslam kültüründe çok önemli yer tutan okçuluk sporunun genç nesillerce tanınması ve sevilmesini hedef edindiklerini kaydeden Limoncuoğlu, "Toplamda okulumuzdan 20 öğrenci ve ildeki diğer okullardan da 20 öğrenci olmak üzere toplamda 40 öğrenciye okçuluk teorik ve uygulamalı eğitim verilerek yarışma yapmaları sağlanmıştır" dedi.
Okul Müdürü Ali Asil ise şunları ifade etti: "Proje kapsamında ilk olarak okulumuza okçuluk parkuru kazandırıldı. Daha sonra okçuluk malzemeleri alındı. Okçuluk eğitmeni Beden Eğitimi Öğretmenimiz Bahadır Taşdurmaz tarafından teorik ve uygulamalı eğitimin yanında, okçuluk tarihçesi, kültürümüzdeki yeri, kullanım alanları, Osmanlı kemankeşleri gibi bilgiler de verildi."
Okul içi turnuvaların yapıldığını belirten Asil, derece elde eden öğrencilerin ödüllendirildiğini ve okullar arası müsabakalar ve ödül töreni ile projenin tamamlandığını sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Osmaniye'de, ok atma projesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı