OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Osmaniye'de '1 dakikalık sessizlik duruşu' etkinliği

DHA
26.11.2018 - 12:28Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Sağlıklı Hayat Merkezinde, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar Arası Mücadele Günü programı kapsamında, '1 Dakikalık Sessizlik Duruşu' etkinliği düzenlendi.

Farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan programa, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hayri Sarı, Osmaniye Sağlıklı Hayat Merkezi ve Osmaniye Toplum Sağlığı Merkezi Çalışanları ile Sağlıklı Hayat Merkezini tarafından davet edilen vatandaş  ve öğrenciler katıldı.
'1 Dakikalık Sessizlik Duruşu' sonrasında Merkezin eğitim odasında 'Kadına Şiddete Hayır' konulu seminer verildi. Psikolog Buket Kurt, katılımcılara, her şiddet olayı gibi kadına şiddet olayının da bir suç  hatta İnsanlık suçu olduğunu, şiddetin her türlüsünün kötü olduğunu dile getirildi. Kurt, toplumda bir infialin oluşmaması ve değerlerin korunması için kadına şiddetin önlenmesi milli ve manevi değerlerinin özünün anlaşılması gerektiği ve bu şekilde kadına şiddetin sonlanacağına değindi.

 

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Osmaniye'de '1 dakikalık sessizlik duruşu' etkinliği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı