OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

İŞKUR’dan, hibe destekleri için son başvuru tarihi uyarısı

DHA
30.11.2018 - 11:36Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, kendi işini kuracak engelli ve eski hükümlülere yönelik sağlanan 50 bin liralık hibe destekleri için son başvuru tarihinin 7 Aralık olduğunu açıkladı.
Altunkaynak, adayların İŞKUR’un internet sitesinde yayınlanan  proje başvuru rehberini doldurarak Girişimcilik Sertifikalarıyla birlikte İl Müdürlüklerine başvurabileceğini söyledi. Ahmet Altunkaynak, 7 Aralık tarihine kadar hazırlanıp İl Müdürlüklerine teslim edilen başvuruların değerlendirilmek üzere Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğüne  gönderilerek komisyon onayına sunulacağını kaydetti. Hibe desteklerinin amacının  engelli ve eski hükümlülerin bir iş sahibi yapılarak, topluma kazandırılmalarını sağlamak olduğunu belirten Altunkaynak, "Başvuruları kabul edilen her bir proje için verilecek 50 bin lira, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden  tahsil edilen idari para cezalarından karşılanacak" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İŞKUR’dan, hibe destekleri için son başvuru tarihi uyarısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı