OSMANİYE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Toplum Projesi

DHA
26.10.2019 - 10:56 |Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı doğrultusunda, Vali Ömer Faruk Coşkun'un eşi Sevilay Coşkun'un öncülüğünde yürütülen "Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Toplum" projesi kapsamında, alanında uzman kişiler tarafından bilinçlendirme ve farkındalık arttırma toplantıları sürüyor.

Bu kapsamda, Yunus Emre İlkokulunda yapılan eğitim toplantısına Vali eşi Sevilay Coşkun, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, eğitimciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, çalışma grubunun Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nden iki öğretim görevlisi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden iki öğretmen, İl Sağlık Müdürlüğü’nden iki doktor, İl Emniyet Müdürlüğü’nden iki polis memuru, ŞÖNİM’ den bir psikolog, bir sosyal çalışmacı ve bir sosyologdan oluştuğunu söyledi. Coşkun, "Anadolu irfanında müstesna bir yere sahip olan kadınların ve tüm bireylerin toplumda etkin bir rol alması, toplumla uyum içinde yaşayabilmesi, haklarını bilmesi ve kullanabilmesi için farklı hedef kitlelere yönelik farkındalık çalışmalarımız sürdürülecektir. Ailenin korunması, kadının güçlendirilmesi, varoluşsal değerine yönelik farkındalığının arttırılması, sevgi, saygı, merhamet gibi tüm ahlaki meziyetlerin toplumumuzda vücut bulmasını sağlamayı hedefliyor ve eğitim çalışmamızın verimli olmasını temenni ediyorum" dedi. Coşkun, 2018 yılı Nisan ayından itibaren başlatılan proje kapsamında 1099 kişiye eğitim verildiğini kaydetti.
Programda, toplumsal cinsiyete dayalı çocuk gelişimi, okul-aile-çocuk ilişkisi, erken yaşta evlilik ve kadın sağlığı, öfke kontrolü ve aile içi iletişim, kadına yönelik şiddetle mücadele, aile içi şiddetin önlenmesinde emniyetin rolü konularında vatandaşlara bilgi verildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Toplum Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2019 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Toplum Projesi haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

18 Kasım 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:45
 • Güneş
  07:08
 • Öğle
  12:25
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  18:50
Sayfa Başı