OSMANİYE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Dünya Bankası temsilcilerinden Ayyıldız Derneğine ziyaret

DHA
26.10.2019 - 12:17 |Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - DÜNYA Bankası Proje Grubu, Osmaniye Ayyıldız Gençlik Eğitim ve Spor Kulübü Derneği'ni ziyaret etti.
Dernek binasında gerçekleştirilen toplantıda, Osmaniye'de yapılabilecek yatırımlar ve proje uygulayacak gruplar ile görüşmeler yapıldı. Dünya Bankası'ndan kalkınma alanında çalışan Hiba Al-Mhammad, Michelle Reboisio ve Seda Kurt ile aynı zamanda danışmanlık aldıkları eğitim şirketinden Gözde Yazıcı, Osmaniye'de yaşayan mülteci ve yerel halkın geçim kaynakları alanında duydukları ihtiyaçları saptamak, girişimcilik alanındaki potansiyelleri gözlemlemek amacıyla gün içerisinde odak grubu toplantıları gerçekleştirdi.
Dünya Bankası Proje Temsilcisi Gözde Yazar, "Osmaniye'mize faydası olacağına inandığım, Osmaniye de yaşayan kadınlarımızı güçlendirecek, çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlayacak çalışmalara destek ve bunu hayata geçirecek mikro krediler konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Her şey bir hayal ile başlar. İnşallah tüm hayallerimiz gerçekleşir, toplumun temelini oluşturan aileye faydalı oluruz. Bizi bu güzelliklerle bir araya getiren Dernek Başkanımız Ramazan Tıraş'a çok teşekkür ederiz" dedi.
Ayyıldız Gençlik Eğitim ve Spor Kulübü Derneği Genel Başkanı Ramazan Traş ise tüm katılımcılara teşekkür ederek, yapılan çalışmaların amacının Osmaniye ye ve Osmaniye deki girişimci ruhlu insanlara hibe desteği yoluyla kendi ayakları üzerinde durabilmeyi kazandırmak olduğunu belirtti.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Dünya Bankası temsilcilerinden Ayyıldız Derneğine ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2019 tarihinde saat 12 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünya Bankası temsilcilerinden Ayyıldız Derneğine ziyaret haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

18 Kasım 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:45
 • Güneş
  07:08
 • Öğle
  12:25
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  18:50
Sayfa Başı