NİĞDE HABERLERİ

Vali Şimşek’ten Lösemi hastası Ahmet Arif için kan bağışı

DHA
06.02.2019 - 14:34Son Güncelleme :
DHA

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE’de lösemi Hastası 15 yaşındaki Ahmet Arif Yumurta için Türk Kızılay’ı tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’te destek vererek kan bağışında bulundu.
Türk Kızılay’ı kan toplama aracını ziyaret eden Vali Yılmaz Şimşek, Kızılay il başkanı Bekir Mumcu’dan bilgi aldı. Daha sonra kan bağışında bulunan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, "Hepimizin bildiği üzere Bir süredir uyumlu kök hücre bekleyen lösemi hastası Ahmet Arif Yumurta isimli kardeşimiz ve onun durumunda olan diğer kardeşlerimize umut olmak için kızılay tarafından 15 gün önce kök hücre ve kan bağışı kampanyası başlatılmıştı. Bizde bugün Ahmet kardeşimize destek için buradayız. Az önce Kızılay başkanımızdan aldığım bilgilere göre Niğdeli hemşerilerim  kan bağışına büyük bir ilgi gösterdiler. Aldığımız rakamlarda bu yönde.  Az öncede belirttiğim gibi bugün bizlerde kardeşlerimize destek için buradayız.  Umarım kardeşimiz için uygun doku biran önce bulunur. Allah Ahmet Arif ve onun durumunda olan kardeşlerimize acil şifalar versin diyorum” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Vali Şimşek’ten Lösemi hastası Ahmet Arif için kan bağışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Şubat 2019 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Şimşek’ten Lösemi hastası Ahmet Arif için kan bağışı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı