NİĞDE HABERLERİ

Niğde’de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” eylemi

DHA
06.02.2019 - 15:01Son Güncelleme :
DHA

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-İÇİŞLERİ Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 81 ilde olduğu gibi Niğde’de de  eylem yapıldı.
Bor Caddesi üzerinde bulunan bir yaya geçidinde Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu,  Niğde İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş ve diğer protokol üyeleri öğrencilerle birlikte “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla  farkındalık oluşturdu. Öğrenciler ellerinde taşıdıkları dövizleri otomobil sürücülerine gösterdi. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek: “Trafik hayattaki en önemli konulardan bir tanesidir. Hayatımızın bir parçasıdır. Her gün trafikte iç içe yaşıyoruz. 2019 yılı ise içişleri Bakanlığımız tarafından yaya öncelikli trafik yılı ilan edildi.  Tüm yurtta olduğu gibi Niğde’de de bu kampanyanın startını veriyoruz. Kampanyanın adı ““Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” şeklindedir. Ben inanıyorum ki vatandaşlarımız bu kampanyaya gerekli desteği verecektir. Bu kampanya sayesinde trafik kazaları bir nebze azalacaktır. Amacımız bu konuda hem yayalarımız arasında hem de sürücülerimiz arasında bir farkındalık oluşturmak. Yayanın trafikteki önceliğine dikkat çekmek” şeklinde konuştu. Daha sonra polis ekipleri vatandaşlara ve sürücülere el broşürü dağıttı.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Niğde’de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” eylemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Şubat 2019 tarihinde saat 15 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niğde’de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” eylemi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı