MERSİN HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Mersin’de sağlık yatırımları hız kesmeden devam ediyor

DHA
06.11.2019 - 10:23 |Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) – MERSİN İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı kentte sağlık yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi.
Mersin’de tamamlanan ve yapımı devam eden sağlık tesisleri hakkında bilgi veren Sinan Bahçacı, Sağlık Bakanlığın ve Valilik destekleri ile 2018 ve 2019 yılı içerisinde ihalesi yapılan projelerin bir bir hayata geçtiğini belirterek, "Sağlık yatırımlarını koruyucu sağlık hizmetleri, tedavi edici sağlık hizmetleri ve acil sağlık hizmetleri başlığı altında ele aldık. Koruyucu sağlık hizmetleri alanında Tarsus, Erdemli ve Bozyazı sağlık komplekslerimiz bu yıl tamamlanarak hizmet vermeye başladı. Bu binalarımız İlçe Sağlık Müdürlüğü olmasının yanı sıra sağlıklı hayat merkezi, kanser erken tanı ve teşhis merkezi, aile sağlığı merkezi ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarını da bünyesinde barındırmakta. Silifke ilçemizde yapımı devam eden sağlık kompleksimizi de bu yılsonunda hizmete alacağız" dedi.
Yıllardır Mezitli’ye yapılması planlanan hastane için olumlu gelişmelerin olduğunu belirten Bahçacı, "Uzun süredir planlama aşamasında olan, arsa konusunda birçok sıkıntı yaşanan 150 Yatak ve 50 Ünitlik Mezitli Devlet Hastanesi ve Ağız Diş Sağlığı Merkezinin hayata geçirilmesinde yaşanan sorunları çözdük. Kuyuluk mevkiinde Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait yaklaşık 280 dönümlük arazinin sağlık tesisi alanı olarak işaretlenmesini sağladık. Zorlu süreci geride bırakarak proje ile ilgili en önemli adımı attık. Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, Mezitli 150 Yataklı Devlet Hastanesi Uygulama Projeleri ve ihale dokümanlarının hazırlanması için ihale duyurusu yaptı. İhale 28 Kasım 2019 tarihinde yapılacak. Bu sürecin tamamlanmasından sonra burası ihale edilerek en kısa sürede Mersin halkına hizmet vermeye başlayacak" diye konuştu.
Göreve başladığından bu yana Tarsus ilçesine ayrı bir önem verdiğini kaydeden Bahçacı "Tarsus, Mersin’in en büyük ve tarihi en eski ilçesi. Çeşitli sebeplerden dolayı sağlık alanında planlanan yatırımlar uzun süre atıl kalmış. Buraya ayrı bir önem veriyoruz. Yapımı devam eden 600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesi hizmet binası hızla ilerliyor. Muhtemelen önümüzde ki yılın 3. çeyreğinde Tarsuslu vatandaşlarımız modern bir sağlık tesisine kavuşacaklar. Tarsus sağlık kompleksimiz, ilk hizmete aldığımız sağlık tesislerinden biri. Kore Cumhuriyetinin katkıları ile gerçekleşen proje ile modern bir Göçmen Sağlığı Merkezini Tarsus’a kazandırdık. Personel görevlendirmelerinde de Tarsus’a pozitif ayrımcılık uyguluyoruz" ifadesini kullandı.
Bahçacı, Mersinlilerin hak ettiği nitelikli sağlık hizmetine kavuşması için ihtiyaç duyulan alanlarda sağlık yatırımlarının devam edeceğini söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Mersin’de sağlık yatırımları hız kesmeden devam ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Kasım 2019 tarihinde saat 10 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin’de sağlık yatırımları hız kesmeden devam ediyor haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Kasım 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:51
 • Güneş
  07:14
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  18:56
Sayfa Başı