MERSİN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Akdeniz ücretsiz üniversite hazırlık kursları başladı

DHA
26.10.2018 - 17:55Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Akdeniz Belediyesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği Üniversiteye Hazırlık Kursları başladı.
Akdeniz İlçe Halk Eğitim merkezinde devam eden kurslara bu yıl 330 öğrenci kaydını yaptırdı. Belediye Başkanı Muhittin Pamuk ücretsiz Üniversiteye Hazırlık Kursunu ziyaret ederek, kursla ilgili bilgi aldı. Başkan Pamuk, ziyaret sırasında eğitim materyal desteği kapsamında, kurs öğrencilerine kırtasiye ve hazırlık kitabı dağıtımını da gerçekleştirdi.
Öğrencilere başarılar dileyen Başkan Pamuk, başarıya disiplinli bir çalışmayla ulaşıldığını, kursa devam eden öğrencilerin kendilerine tanınan bu imkanı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da en iyi şekilde değerlendireceklerine inandığını söyledi.
Geçen yıl kurslara katılan 103 öğrencinin Üniversiteyi kazandığını ve bu başarının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Pamuk, "Akdeniz Belediyesi olarak gençlerimizin yanındayız. Kurum ve kuruluşlarımızla da işbirliği yaparak; gençlerimizin kendilerine, Ailelerine ve ülkelerine yararlı bireyler olmasını sağlamak amaçlı projeler gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Üniversite Sınavlarında başarılı olmasını ve daha çok sayıda öğrencimizin üniversiteyi kazanmasını bekliyorum. Bu vesile ile geçen yıl 103 öğrencimizin üniversiteyi kazanmasını sağlayan öğretmenlerimizi ve yöneticilerimizi kutluyorum. Kazanan öğrencilerimizi de kutluyor ve Üniversite yaşamlarında da başarılar diliyorum" diye konuştu.
Eğitim materyali kitap ve kırtasiyeleri öğrencilere kendi elleriyle dağıtan Başkan Pamuk, genç öğrencilerle bir süre de sohbet ettikten sonra ziyaretini sonlandırdı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Akdeniz ücretsiz üniversite hazırlık kursları başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı