KONYA HABERLERİ AKŞEHİR HABERLERİ

Akşehir Belediyesinde kış tedbirleri

DHA
27.11.2018 - 17:43Son Güncelleme :
DHA

Atilla MEMİŞ/AKŞEHİR, (KONYA)(DHA)-  AKŞEHİR Belediye  Başkanı Salih Akkaya, kış aylarında sürücü ve vatandaşların mağdur olmaması için alınması gereken tedbirlerle ilgili birim müdürleriyle toplantı yaptı. 
Toplantıya Belediye Başkanı Salih Akkaya'nın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Fen İşleri Müdürü Ozan Küçük, Konya Büyükşehir Belediyesi Sorumlusu Ünal Çelik, KOSKİ Sorumlusu Burhan Akçer, Akşehir Belediyesi Koordinatörü Ahmet Çakar katıldı. Toplantıda, şehir merkezi başta olmak üzere eskiden belde ve köy statüsünde olan mahallelerde  olası kış şartlarında olumsuzlukların yaşanmaması, vatandaşların günlük yaşamının sekteye uğramaması, ulaşımda okul servislerinde aksaklıklar yaşanmaması için yapılması gereken hazırlıklar konuşuldu.
Hastaların hastanelere daha rahat ulaşması için hastanelerle diyalog içinde olunması, okullara ulaşacak öğrenciler için yolların ve okul bahçelerinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibatlı bir şekilde görüşülerek açık ve temiz tutulması, şehir içindeki ana arter ile Büyükşehir Yasası ile mahalle haline gelmiş köy ve kasabalar arasındaki bağlantı yollarının İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe jandarma Komutanlığı ile koordineli olarak açık ve temiz tutulması konuları ele alındı.

Ayrıca şehir içindeki kaldırımların da temizlenerek buzla mücadele çalışmaları yapılması, olumsuz kış şartları nedeniyle olası yolda kalan araç sürücülerine ve yolculara sıcak çorba ikramıyla konaklama imkânı sağlanması, anayollarda Karayolları Müdürlüğü ile koordineli çalışarak tüm yolların açık ve temiz tutulması gibi konular da görüşüldü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Akşehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Akşehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Akşehir Belediyesinde kış tedbirleri haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı