KOCAELİ HABERLERİİZMİT HABERLERİ

Kocaeli'de Turizm Çalıştayı düzenlenecek

DHA
02.10.2019 - 12:09 |Son Güncelleme :
DHA

Alişan KOYUNCU-Dinçer AKBİR/İZMİT(Kocaeil),(DHA) KOCAELİ’nin Başiskele ilçesinde 8-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘Kocaeli Turizm Çalıştayı’ Kocaeli Valiliği’nde düzenlenen toplantıyla basına tanıtıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür Turizm Bakanlığı, Kocaeli Valiliği, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğiyle Kocaeli’de turizmi artırmak amacıyla düzenlenecek olan 'Kocaeli Turizm Çalıştayı', Kocaeli Valiliği'nde düzenlenen toplantıyla basına tanıtıldı. Toplantıya, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ercüment Çiftçi ve kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, amaçlarının Kocaeli’nin turizmini en üst düzeye çıkarmak olduklarını ifade ederek, "Kocaeli’nin potansiyelinin tüm kesimlerin işbirliğiyle değerlendirilerek Kocaeli'nin önemli bir turizm destinasyonu imajının güçlenmesi, ekonomik çeşitliliğin ve istihdamın turizm sektörünün desteğiyle artması, tabii ve kültürel değerlerin yaşatılmasını öncelikli hedefimizdir." dedi.

''2023 HEDEFLERİ İÇİN YAPILACAK ÇALIŞMALARIN ÇERÇEVELERİNİ BELİRLİYORUZ"
Düzenlenecek olan çalıştayın Kocaeli turizmi açısından son derece önemli olduğunu söyleyen Vali Aksoy, şöyle konuştu:
 "Farklı turizm çeşitlerine yönelik politikalar ve tedbirler geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla Kocaeli Valiliği öncülüğünde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve diğer kurum ve kuruluşlarımızın destekleriyle 8-9 Ekim tarihleri arasında 'Kocaeli Turizm Çalıştayı' organize ediyoruz. Bu çalıştay, farklı turizm çeşitleri için geniş katılımlı çalışma grupları kurarak 2023 hedefleri için yapılacak olan çalışmaların çerçevesini belirliyoruz."

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmit haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmit ilinden Kocaeli'de Turizm Çalıştayı düzenlenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2019 tarihinde saat 12 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocaeli'de Turizm Çalıştayı düzenlenecek haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ekim 2019, Cuma
 • İmsak
  05:43
 • Güneş
  07:07
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:53
 • Akşam
  18:24
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı