KIRKLARELİ HABERLERİ

TREDAŞ'tan kadına şiddete karşı farkındalık semineri

DHA
26.10.2018 - 11:49Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)- TREDAŞ, şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu daha etkin olarak ifade edebilmek için 'Kadına Şiddete Karşı Farkındalık' semineri düzenledi.

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), fırsat eşitliği ve kadınların desteklenmesi amacıyla başlattığı 'Uyumlu Eşitlik Güçlendirir' çalışmaları kapsamında 'Çek Elini' sloganıyla şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu daha etkin olarak ifade edebilmek için farkındalık yolculuğunu sürdürüyor. Bu amaçla TREDAŞ, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü’nün konuşmacı olarak yer aldığı “Kadına Şiddete Karşı Farkındalık” semineri düzenledi. Trakya illerinde düzenlenen seminerde Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, katılımcılara aile içi şiddet, fiziksel şiddet, sözel ve duygusal şiddet, sosyal şiddet, cinsel şiddet ve ekonomik şiddet konularında bilgiler aktardı. Ayrıca, toplumda kadınlara yönelik şiddete ilişkin hizmet veren kuruluşları tanıttı, şiddet gören kadınların arayabileceği numaralar hakkında bilgi verdi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen seminerler, karşılıklı soru cevabın ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde TREDAŞ'tan kadına şiddete karşı farkındalık semineri haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı