KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli’nin Geleceği Sempozyumu kapanış yemeği düzenlendi

DHA
02.12.2018 - 11:20Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)- TRAKYA Üniversiteler Birliği çalışmaları ve işbirliği çerçevesinde Kırklareli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 'Bölgesel Kalkınma ve Üniversitelerin Rolü, Kırklareli’nin Geleceği Sempozyumu' Royal Bilgiç Hotel’de düzenlenen kapanış yemeği ile son buldu.

Düzenlenen yemeğe Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, eşi Ferah Şengörür, Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu, Kırklareli Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, Sempozyum Düzenleme ve Bilim Kurulu üyeleri, sempozyuma katkı sağlayan akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Kapanış yemeğinde konuşan Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, 'Bölgesel Kalkınma ve Üniversitelerin Rolü, Kırklareli’nin Geleceği Sempozyumu'nda çok önemli tartışmaların yapılarak Kırklareli’nin geleceği ile ilgili önemli sonuçların elde edildiğini ifade etti. Sempozyum bildirilerinin derlenerek yayın haline getirileceğini de belirten Şengörür, "Sabahki konuşmamda da belirttiğim üzere Sempozyumumuz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonuyla örtüşüyor. Biz, iki sene önce Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) kapsamında bu sempozyumu düzenlemeyi kararlaştırdık. İlkini Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde düzenlediğimiz sempozyumun ikincisini Kırklareli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirdik" dedi.

Prof. Dr. Bülent Şengörür konuşmasının sonunda başta Kırklareli Valisi Osman Bilgin olmak üzere, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık’a, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel’e, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan’a, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’e, Davetli Konuşmacılar Prof. Dr. Ahmet İncekara ve Prof. Dr. İsmail Coşkun’a, Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu’na, Sempozyum Düzenleme ve Bilim Kurulu’na, Dr. Öğr. Üyesi Furkan Yıldız ve Dr. Öğr. Üyesi Alaattin İşeri’ye, bildirileri ve katılımlarıyla Sempozyuma katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırklareli’nin Geleceği Sempozyumu kapanış yemeği düzenlendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:47
 • Guneş
  08:20
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı