KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli’nde Endonezya’ya tanıtım etkinliği

DHA
26.10.2018 - 11:33Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ,(DHA)- KIRKLARELİ Üniversitesi ve Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğinde Rektörlük Kültür Merkezinde 'Kırklareli’nden Endonezya’ya muhteşem bir yolculuk' konulu etkinlik düzenlendi.

Türkiye'de Endonezya kültürünü tanıtmak ve iki ülke arasındaki kültürel alışverişi canlandırmak amacıyla düzenlenen etkinliğe, rektör yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu, Endonezya İstanbul Başkonsolosu Herry  Sududradjat, Dış İlişkiler Koordinatörü Dr. Öğr. üyesi Neriman Hocaoğlu Bahadır, kamu kurumlarının temsilcileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. İstiklal Marşı ile Endonezya Milli Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Endonezya’yı tanıtıcı film gösterimi yapıldı. Etkinlikte konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Etkinliğin katılımcıları Endonezya’ya kültür yolculuğuna götürdüğünü anımsatan Musaoğlu, üniversitede bu yıl 91 Endonezyalı öğrencinin eğitim gördüğüne dikkat çekti. Üniversitede yabancı uyruklu öğrencileri ağırlamaktan memnuniyet duyduklarına da konuşmasında yer veren Musaoğlu, üniversitenin 11 yılda önemli bir noktaya geldiğini belirtti.

Endonezya İstanbul Başkonsolosu Herry Sudradjatise, Kırklareli’nin en çok Endonezyalı öğrenci barındıran ikinci şehir olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:

"Endonezyalı öğrencilerimizin yapıcı girişimleri sonucu Başkonsolosluğumuz ile birlikte Kırklareli de 'Endonezya Günü' düzenlenmesinden gurur duyuyorum. İki ülke arasındaki hali hazırda olan ilişkilerin gelecek nesillerin de çabalarıyla daha ileri seviyelere taşınacağına inanıyorum. Endonezya’da bir söz vardır tanımadan sevemezsin. Umarım bu etkinliksizlerde iyi bir itibar oluşturur ve Endozeya’yı görme, tanıma istediğiniz artar. Bu vesile ile sizleri misafirperverliğimizi görmeniz için Endonezya’ya davet ediyorum”

Etkinlikte, Betawi dans performansı, Batı Java Silat performansı, Rantak Minangdans performansı, Warrior Kalimantan dans performansı ile Maumere dans performansı sergilenerek Sajojo&Yamko Rambe Yamko, Papua ve Türkiye’den şarkılar söylendi. Etkinlik, plaket takdimi ve ardından Endonezya yiyecekleri ikramı ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırklareli’nde Endonezya’ya tanıtım etkinliği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı