KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli'de çoban istihdam desteği başvuruları başladı

DHA
04.12.2019 - 13:08 |Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ Tarım ve Orman İl Müdürü Funda Eylem Özel, Sürücü yöneticisi (Çoban) istihdam desteğinin başladığını açıkladı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Funda Eylem Özel, Sürü Yöneticisi (Çoban) İstihdam Desteği başvuruları Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği gereğince 31/12/2019 tarihine kadar kabul edileceğini, desteklemeden yararlanacak işletmenin, TÜRKVET'e kayıtlı en az yüz anaç küçükbaş hayvan varlığına sahip olmalarının ve Çobanın, Sosyal Güvenlik Kurumu primlerinin en az beş ay süreyle yatırılmış olmasının gerektiğini belirtti.

İl Müdürü Özel yaptığı açıklamada şunları kaydetti. “ Başvurular, işletme sahibi veya köy/mahalle sürülerini otlatan çobanlar tarafından dilekçe ile işletmenin kayıtlı olduğu il/ilçe müdürlüklerine yapılır. Başvuru sırasında aşağıdaki belgeler istenir:

1) Çobanın ve işletme sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi,

2) Sürü yöneticisi sertifikası,

3) Desteklemeden yararlanacak çobanın durumuna göre; işletmede çoban istihdam ediliyor ise iş sözleşmesinin örneği, köy/mahalle sürülerini otlatan çoban ise hayvanlarını otlattığı işletme sahiplerinden en az ikisinden alınan muhtar onaylı muvafakatname, çoban işletme sahibi/işletme sahibinin birinci dereceden yakını ise işletme sahibinin taahhütnamesi,

4) Çobana ait sigorta primlerinin yatırıldığına dair Sosyal Güvenlik Kurumu il/ilçe müdürlükleri tarafından onaylanmış veya e-Devletten alınan kare kodlu sigortalılık hizmet döküm belgesi. Sigorta primleri 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi üzerinden yatırılanların sigortalılık hizmet döküm belgesinde 6121.12 Çoban (küçükbaş hayvan) kodunu haiz olmaları şartı aranır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kırklareli'de çoban istihdam desteği başvuruları başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Aralık 2019 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırklareli'de çoban istihdam desteği başvuruları başladı haberi güncellenecektir.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ocak 2020, Cuma
 • İmsak
  06:57
 • Güneş
  08:28
 • Öğle
  13:26
 • İkindi
  15:51
 • Akşam
  18:13
 • Yatsı
  19:39
Sayfa Başı