KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli'de 'Afet Mücadele Planı' tatbikatı 

DHA
26.11.2018 - 13:30Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)- KIRKLARELİ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde (AFAD), Afet Müdahale Planı  kapsamında masa başı tatbikatı gerçekleştirildi.

Oluşturulan senaryo gereği yaşanan bir selin ardından Kırklareli Afet Müdahale Planı'nda görevli ilgili hizmet gruplarının katılımı ile Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi (AYDES) üzerinden gerçekleştirilen tatbikat tüm hizmet gruplarının çalışmalarını tamamlamasının ardından sona erdi. Tatbikat sırasında senaryo gereği, afetzede vatandaşlar afet bölgesinden kurtarılarak, yaralılara müdahale edilip, k tedavileri yapıldı. Afetzedelerin bölgedeki afet sona erene kadar geçici barınma merkezinde barınma ve beslenme hizmetleri sağlanarak psikososyal destek verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırklareli'de 'Afet Mücadele Planı' tatbikatı  haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı