KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli'de 5 bin 142 kişi özel sektörde istihdam edildi

DHA
01.11.2019 - 15:31 |Son Güncelleme :
DHA

 

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ'de, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından  iş arayan 11 bin 340 kişiden 5 bin 142 kişi özel sektördü istihdam edildi. 

Kırklareli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Ekim Ayı toplantısı Vali Osman Bilgin  başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan Kırklareli İŞKUR Müdürü Aytaç Babalıoğullu,  Eylül ayı sonu itibariyle İş ve Meslek Danışmanları tarafından bin 988 işveren ziyareti gerçekleştirildiğini, ziyaretler sonucu işverenlerden 6 bin 990 kişilik iş gücü talebinin alındığını, 11 bin 340 iş arayan vatandaşlardan 
5 bin 142'sinin İŞKUR aracılığıyla özel sektörde istihdam edildiğini, yine iş ve meslek danışmanlarınca 35 bin 357 kişiyle bireysel danışmanlık görüşmesi gerçekleştirildiğini söyledi. Babalıoğlu, şunları söyledi:

"İistihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak üzere uygulanan Aktif İşgücü Programları kapsamında ise Ocak - Eylül döneminde 12 özel politika kursu, 4  istihdam garantili kurs, 3  istihdam garantisiz kurs, 3  uygulamalı girişimcilik eğitimi olmak üzere toplam 22 kurs açıldı. Bu kurslardan toplamda 481 kursiyerin yararlandı. İŞKUR'un işsizlerin mesleki becerilerini geliştirmek üzere yoğun bir şekilde uyguladığı işbaşı eğitim programları kapsamında açılan 180 programdan bin 618 katılımcının faydalandı."

Babalıoğullu,  toplantıda yoğun danışmanlık ihtiyacı bulunan özel politika gerektiren gruplar (kadınlar, gençler, engelliler, uzun süreli işsizler, eski hükümlüler, tedavi görmüş eski madde bağımlıları, Roman vatandaşlar) başta olmak üzere iş arayanlara yönelik motivasyon artırmayı ve yöntem desteği vermeyi hedefleyen, kişilerin en kısa zamanda en uygun işe yönlendirilmesine yardımcı olma amacıyla hazırlanan yoğunlaştırılmış bir iş ve meslek danışmanlığı programının yürütüleceği yeni uygulamaları olan İş Kulübü hakkında kurul üyelerine bilgiler verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kırklareli'de 5 bin 142 kişi özel sektörde istihdam edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Kasım 2019 tarihinde saat 15 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırklareli'de 5 bin 142 kişi özel sektörde istihdam edildi haberi güncellenecektir.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2019, Pazar
 • İmsak
  06:45
 • Güneş
  08:18
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı