KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli Üniversitesi'nde, 'Sıfır Atık Projesi' başladı

DHA
24.04.2019 - 14:22Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ,(DHA)-CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip  Erdoğan'ın eşi  Emine Erdoğan'ın  himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ,'Sıfır Atık Projesi',  Kırklareli Üniversitesinde  uygulanmaya başladı.

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanılabilir bir dünya bırakılması hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen 'Sıfır Atık Projesi' öncelikle kamu kurumlarında daha sonra tüm Türkiye'de bir eylem planı içeriyor. Ülke ekonomisine destek sağlanması, israfın önlenmesi, atığın azaltılması, doğal kaynakların daha etkin kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi veya en az düzeye çekilmesi, atığı oluştuğu kaynakta ayırarak geri dönüşüm sistemine dahil edilmesi amacıyla Kırklareli Üniversitesi'nd atık ve sınıflar belirlenerek geçici depolama alanı ve geçici atık noktaları oluşturuldu.
Bu kapsamda üniversitede oluşan atık türleri ve miktarları çevre lisans firması tarafından haftalık olarak depolanacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kırklareli Üniversitesi'nde, 'Sıfır Atık Projesi' başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Nisan 2019 tarihinde saat 14 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırklareli Üniversitesi'nde, 'Sıfır Atık Projesi' başladı haberi güncellenecektir.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ağustos 2019, Çarşamba
 • İmsak
  04:42
 • Güneş
  06:18
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  17:07
 • Akşam
  20:11
 • Yatsı
  21:41
Sayfa Başı