KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli Üniversitesi Rektörü Şengörür: Müfredatın en önemli unsuru işyeri eğitimidir

DHA
26.11.2018 - 14:41Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bülent Şengörür, "Müfredatın en önemli unsuru işyeri eğitimidir" dedi.

Kırklareli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Kurul toplantısı, Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür başkanlığında Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Sabih Atadan, Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Evren Çağlarer ile Fakülte akademik ve idari personelinin katılımı ile gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Teknoloji Fakültesi'ndeki eğitim müfredatının en önemli unsurunun işyeri eğitimi uygulaması olduğunu ifade etti. İşyeri eğitiminin Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin toplam 8 yarı yıllık eğitim öğretim süresinin; 7 yarı yılını fakültede, 1 yarı yılını ise zorunlu olarak işyeri eğitimi adı altında uygulama becerilerini güçlendirmek amacıyla endüstri sektöründe tamamladıkları bir eğitim modeli olduğunu dile getiren Prof. Dr. Şengörür  şöyle konuştu:

"Teknoloji Fakültesi'nin uygulamaya dönük bir fakülte olması gerekiyor. Bu noktada işyeri eğitimi çok önemli. Öğrencilerimizin bu eğitimden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için yönergemizi oluşturduk. Eğer tercih edilen bir Teknoloji Fakültesi olmak istiyorsak bu eğitimin uygulamalarını ciddi bir şekilde takip etmeli ve mutlaka başarılı olmalıyız. Bunu sadece üniversitem için söylemiyorum. Bu sistemi oturtursak bundan Türkiye kârlı çıkacaktır. Hem bölge ekonomisine hem de ülkemizin ekonomisine nitelikli iş gücü kazandırmış olacağız. Bunu; profesör, doçent, doktor öğretim üyesi, öğretim görevlisi, araştırma görevlisi ve idari personel dahil olmak üzere tüm personelimizin taşın altına elini koymasıyla gerçekleştireceğiz."

Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Evren Çağlarer, fakültenin mevcut durumu ve 2017-2018 akademik yılında gerçekleştirilen çalışmalar, fakültede işyeri eğitimi sisteminin uygulanması ve Mekatronik Mühendisliği Bölümü hakkında ayrıntılı bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fatih Semerci ise, bölümleri bünyesinde yürütülen çalışmalara ilişkin sunum eşliğinde bilgiler paylaştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırklareli Üniversitesi Rektörü Şengörür: Müfredatın en önemli unsuru işyeri eğitimidir haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı