KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli OSB'nin suyu Armağan Barajı'ndan sağlanacak

DHA
27.10.2018 - 13:34Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ Valisi Osman Bilgin'in  girişimleriyle, son zamanlarda yatırımcıların gözdesi haline gelen Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB)n endüstri suyu Armağan Barajı'ndan sağlanacak.

Yurtiçi ve yurtdışı yatırımcıların ilgi odağı olan Kırklareli OSB, yatırımcıların isteklerini karşılamak ve en üst düzeyde üretim sağlanmasına yardımcı olabilmek adına, bölgedeki yatırım ve hizmetlerine hız kazandırmaya devam ediyor. Vali Osman Bilgin'in girişim ve çabaları doğrultusunda, 'Kızılcıkdere Sulama Projesi' kapsamında, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi'ne endüstri suyu sağlanmasına yönelik uygunluk değerlendirmesi çalışmaları ve su tahsisi son aşamaya gelindi. Kızılcıkdere Sulama Projesi kapsamında, Armağan Barajı'ndan endüstriyel su temini ile birlikte milli servet ve büyümenin temel yapı taşlarından olan elektrik enerjisinde yılda 420.000 kWh'a kadar enerji verimliliği sağlanacak.  Ayrıca, son yıllarda gıda ve ilaç sektörü yatırımlarıyla ön plana çıkan Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi'nde, söz konusu katma değeri yüksek bu ve benzeri yatırımlara yakışır şekilde ve içme suyu kalitesine yakın bir kalitede su tedarik edilmesiyle kesintisiz su arz ve kalite güvencesi arttırılmış olacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırklareli OSB'nin suyu Armağan Barajı'ndan sağlanacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı