KIRKLARELİ HABERLERİ

Bakkal ve marketlerde hijyenik olarak dikkat edilmesi gereken konularla ilgili sunum yapıldı

DHA
27.11.2018 - 13:10Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ İl Tarım ve OrmanMüdürlüğü tarafından, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında ilde faaliyet gösteren Kahvehaneler, Bakkal, Market ve çalışanlarına asgari teknik, hijyenik koşullar ve özellikleri, kişisel hijyene yönelik toplantı düzenlendi.

Gıda ve Yem Şube Müdürü Taner Akçakaya'nın açılış konuşması ile başlayan sunum Veteriner Hekimi Gizem Karadağ tarafından yapıldı. Satış yerlerinde işletme sahipleri tarafından dikkat edilmesi gereken konulara değinilerek ürünlerde son kullanma tarihinin önemi, işletmenin ilaçlanması, gıda güvenliği ve gıdaların yerle temasının kesilmesi ile ilgili konular anlatılarak yasal sorumlulukları hatırlatıldı.Sunumun ardından soru-cevap şeklinde işletme sahiplerinin soruları cevaplandırıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bakkal ve marketlerde hijyenik olarak dikkat edilmesi gereken konularla ilgili sunum yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı