KIRIKKALE HABERLERİ

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, MKE Kurumu fabrikalarını ziyaret etti

DHA
22.11.2018 - 15:55Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Valisi Yunus Sezer, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Fabrikalarını ziyaret etti.
Ziyaretleri kapsamında ilk olarak MKE Silah Fabrikası Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vali Sezer’i, Fabrika Müdürü Derviş Mehmet Ocakcıoğlu ve diğer yetkililer karşıladı. Fabrikanın faaliyetleri hakkında Ocakcıoğlu’ndan bilgi alan Vali Sezer, atölyelerde incelemelerde bulundu. Silah müzesini de ziyaret eden Vali Sezer, istirahat saatinde dinlenen işçilerle birlikte çay içti, sohbet etti.
Vali Sezer, “Fabrikayı gezerken bir kez daha gururlandım. Burada çok değerli bir hizmet yapıyorsunuz. Mehmetçiğin elinde sizlerin ürettiği silahlar var. Yaşadığımız coğrafya, zor bir coğrafya. Bu nedenle sürekli mücadele etmek ve diri kalmak zorundayız” dedi.
Daha sonra MKEK Hurda İşletme Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vali Sezer’i, Hurda İşletme Müdürü Abdülvehap Algan ve diğer yetkililer karşıladı. Hurda İşletme Müdürlüğü'ne ait hurda sahasında incelemelerde bulunan Vali Sezer’e, işletmelerinin faaliyetleri hakkında Algan tarafından bilgi sunuldu. Algan, Savunma Sanayi için üretim yapan MKE Kurumlarına ait fabrikaların hammadde ihtiyaçlarını karşılamak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşların hurdalarını toplayıp, bu hurdaların tasnif ve değerlendirmesini yaptıklarını ve 550 bin ton kapasitelerinin olduğunu ifade etti.
Barut fabrikasını da ziyaret eden Vali Sezer’i, burada Fabrika Müdürü Berna Doğrul ve diğer yetkililer karşıladı. Faaliyetleri hakkında Vali Sezer’e bilgi veren Doğrul, fabrikalarının Makina Kimya Endüstrisi Kurumu’na ait diğer fabrikalara barut üretimi yaptığını ifade etti.
Günün son ziyaretini Ağır Silah ve Çelik Fabrikası Müdürlüğü'ne yapan Vali Sezer’i fabrikaya gelişinde Fabrika Müdürü Veli Gün ve diğer yetkililer karşıladı. Fabrikanın faaliyetleri hakkında Gün’den bilgiler alan Vali Sezer, atölyelerde ve yeni yapılan çelikhanede incelemelerde bulundu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırıkkale haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırıkkale haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, MKE Kurumu fabrikalarını ziyaret etti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı