KAYSERİ HABERLERİ

KAYSO'da yeni üyelere berat takdim programı düzenlendi

DHA
30.10.2018 - 15:08Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Sanayi Odası’nın yeni üyelerine yönelik düzenlediği sohbet toplantısı ve üyelik belgesi takdim töreni  yapıldı. KAYSO Meclis Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin de  katıldığı toplantıda yeni üyelere de  beratları takdim edildi.

Kayseri Sanayi Odası’nın kuruluşu ve işleyişi hakkında bilgi veren Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri’nin potansiyelini göstermek adına Sanayi Odasının ve üyelerinin güçlü olmasının çok önemli olduğunu belirterek, “Siz ne kadar güçlü olursanız bizim önerilerimiz ve taleplerimiz daha çok kabul görüyor. Kayserili sanayiciler olarak her zaman elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. Sanayimizi Türkiye’de belli bir konuma getirdik. Daha da yukarılarda olmak için el birliği ile hareket ederek, birlik beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz ” dedi.

Kayserili sanayiciler olarak artık farklı işlere de yoğunlaşmaları gerektiğinin altını çizen Başkan Büyüksimitci, “Artık kendimizi değiştirme ve yenilikçi ürünler üretmek zorundayız. Yeni ihracat pazarlarına açılmalıyız. Nakit akışımıza ve muhasebe sistemlerimize dikkat etmeliyiz. Şirketlerimizi ne kadar sağlıklı yönetirsek, şehrimizce ve ülkemize o kadar katkı sağlamış oluruz. Araştırma ve geliştirme faaliyetleri bizim olmazsa olmazlarımızdan. Bunun için hem yaptığımız işi geliştirme, farklılaştırma adına, hem de yeni işler yapma adına mutlak surette Ar-Ge faaliyetlerimizi iyileştirmemiz lazım. Bunun için şehrimizdeki Ar-Ge ve tasarım merkezlerimizin sayısını artırmamız gerekiyor. Bu konuda biz Oda olarak gerekli desteği veriyoruz, bu konuda bizleri aramanız yeterli” diye konuştu.

KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya ise, sanayicilerin sorunlarının çözümünde en doğru adresin Sanayi Odası olduğunu belirterek, zaman zaman Oda tarafından talep edilen görüş ve önerilere sanayicilerin dönüş yapmaları halinde sorunların çözümünün biraz daha kolay olacağını, en azından daha hızlı sonuca ulaşıldığını söyledi.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde KAYSO'da yeni üyelere berat takdim programı düzenlendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı