KAYSERİ HABERLERİ

KAYSO'da 'Onaylı Tedarikçi Faaliyetleri' konulu toplantı

DHA
25.11.2019 - 11:59 |Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Sanayi Odası (KAYSO) ile Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü tarafından 'Onaylı Tedarikçi Faaliyetleri' konulu toplantı düzenlendi.
KAYSO'da düzenlenen 'Onaylı Tedarikçi Faaliyetleri' konulu toplantıya, KAYSO Başkan Yardımcısı Ahmet Gümüşcü, 2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürü Bakım Albay Tufan Türkoğlu VE KAYSO üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasının yapan KAYSO Başkan Yardımcısı Ahmet Gümüşcü, savunma sanayinin millileşmesinin silahlı kuvvetlerin etkinliğinin ve caydırıcılığının artırılmasının, ülkenin huzur ve güvenliği için son derece önemli olduğunu söyledi. Askeri fabrikalarda yerli ve milli ürünlerden daha çok istifade etmek ve alımları yerli üreticilerden gerçekleştirmek için ‘Onaylı Tedarikçi Havuzu' oluşturulduğuna değinen Gümüşcü, “Devletimizin son zamanlarda yerli ve milli anlayışla, savunma sanayisinde ciddi çalışmalar yürüttüğünü ve bu hamleler sonunda yerlilik ve millilik oranının yüzde 20'lerden yüzde 70'lere çıktığını biliyoruz” dedi.
2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürü Bakım Albay Tufan Türkoğlu ise, 2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün faaliyetleri hakkında bilgi verdi. ‘Onaylı Tedarikçi Havuzu' ile savunma sanayisindeki tedariklerin yerli ve milli sermaye ile yapılmasını amaçladıklarını belirten Albay Türkoğlu, “Bu sistem sayesinde uzun soluklu anlaşmalar imzalayarak doğru tedarikçi ve doğru firma ile çalışmak istiyoruz. Bu çalışmada daha çok Kayserili firmalarımızı aramızda görmek isteriz” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden KAYSO'da 'Onaylı Tedarikçi Faaliyetleri' konulu toplantı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Kasım 2019 tarihinde saat 11 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KAYSO'da 'Onaylı Tedarikçi Faaliyetleri' konulu toplantı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2019, Perşembe
 • İmsak
  06:11
 • Güneş
  07:39
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:03
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı