KAYSERİ HABERLERİ

KAYSO üyelerine 'Kişisel Verileri Koruma Kanunu' anlatıldı

DHA
12.11.2019 - 13:36 |Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Sanayi Odası'nda (KAYSO) üyelere yönelik 'Kişisel Verileri Koruma Kanunu' bilgilendirme semineri düzenlendi. 
KAYSO konferans salonunda düzenlenen seminerde, Avukat Arabulucu Nuriye Şimşek sunum yaparak, üyelere bilgi verdi. 'Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nun çok geniş kapsamlı ve herkesi ilgilendirebilecek bir konu olduğunu belirten Şimşek, bu seminerle uygulama ile ilgili bilgi kirliliğini ortadan kaldırabilmeyi ve uygulama noktasında daha sağlıklı çözümler bulmayı amaçladıklarını söyledi. Şimşek, gerek 1981 yılında tarafı oldukları uluslararası sözleşme gerekse muhtelif yıllarda kabul edilen  çeşitli kanun hükümlerinde kişisel verilerin korunması ile ilgili düzenlemeler olduğunu ve 2016 yılında yürürlüğe giren bu yasanın beklenen bir yasa olduğunu söyledi.
Kanun ile artık uygulamaya ve daha önceki var olan kanun hükümlerinin tatbikine yönelik bir takım belirsizliklerin de önüne geçilmesinin hedeflendiğini açıklayan Şimşek, “Bu kanun ile kişisel verilerin sınırsız biçimde ve gelişigüzel toplanması, yetkisiz kişilerin erişimine açılması, ifşası veya amaç dışı ya da kötüye kullanımı sonucu kişilik haklarının ihlal edilmesinin önüne geçilmesi amaçlanmaktadır” dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden KAYSO üyelerine 'Kişisel Verileri Koruma Kanunu' anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Kasım 2019 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KAYSO üyelerine 'Kişisel Verileri Koruma Kanunu' anlatıldı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2019, Perşembe
 • İmsak
  06:11
 • Güneş
  07:39
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:03
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı