KAYSERİ HABERLERİ

Kayserispor Başkanı Bedir taraftara seslendi

DHA
27.11.2018 - 09:57Son Güncelleme :
Kayserispor Başkanı Bedir taraftara seslendi
DHA

“Bizim, bizden başka dostumuz yok''

Oktay ENSARİ/KAYSERİ (DHA) -

ÇOK sayıda sakat, cezalı ve ameliyatlı oyuncusunun yanı sıra içinde bulunduğu mali soruna çözüm ararken, puan cetvelinin alt sıralarında kalan Kayserispor'da başkan Erol Bedir, taraftara seslenerek, "Bizim, bizden başka dostumuz yok" dedi.
Farklı skorla mağlup oldukları Aytemiz Alanyaspor maçı sonrası Sarı kırmızılı camiadan gelen eleştiriler üzerine kulüp internet sitesinden yazılı açıklama yapan Kayserispor Başkanı Erol Bedir, ''Sizlerin ve şehri yönetenlerin talebi üzerine göreve geldiğimiz 2017 yılbaşından bugüne kadar, önceki dönemlerden devraldığımız ve şehirden ciddi destek sağlanmadığı takdirde döndürülmesi mümkün olmayan bir borç yüküyle 2 yıldır mücadele etmekteyiz. Kulüp başkanı olarak hiç söz vermediğim ve herhangi bir taahhütte bulunmadığım halde, yönetici arkadaşlarımızla birlikte, tüm gücümüzü kullanarak maddi sıkıntıları yönetim ve kulüp kaynaklarıyla aşmaya çalıştık. Şehirden sağlanması beklenen ve taahhüt edilen destek ise maalesef 10'da 1 seviyelerinde kaldı. Bu cılız destek ise kulübün personel maaşı, vergi, SGK ve güvenlik hizmetlerine bile yeterli olmadı. Kabul etmeliyiz ki, geçtiğimiz 2 yıl içinde hiçbir şehir yöneticisi veya yetkili “yardımcı olamam, başınızın çaresine bakın” demedi. Bu nedenledir ki, 2 yılda 3 kez seçimli genel kurul yapıp görevi bırakmak istedim, hatta genel kurula bile gerek olmadan şehir yöneticilerimizin ve kamuoyunun benimsediği bir heyete emaneti vekalet yoluyla hemen de teslim edebileceğimi belirttim. Ancak, yine bir takım ciddi taahhüt ve sözler ile göreve etmemiz konusunda ikna edildik. Bütün Kayseri ve büyük taraftarımızın da yakinen bildiği gibi bu gelişmeler şeffaf bir şekilde herkesin gözü önünde ve bilgisi dahilinde gerçekleşti. Benim göreve devam konusunda kararımdaki en büyük etkense, büyük taraftarımızın şahsıma olan büyük sevgisine ve her şart altında gösterdiği olağanüstü desteğe karşılık benim de onları yalnız bırakmama duygusu olmuştur. Bugün itibariyle de aynı duygularla göreve devam etmekte ve bu sıkıntılı süreci hep birlikte aşabileceğimiz inancıyla her türlü zorluğa göğüs germekteyiz. Önümüzdeki zaman diliminde, şehrimizde söz sahibi olabilecek yöneticilerimizin ve diğer yetkililerin Kayserisporumuza destek verecekleri konusundaki vaatleri de bizleri umutlandırmaktadır. Bu konu yönetimimizin, taraftarımızın ve bütün Kayseri’nin takibinde olacak bir husustur" dedi
SAKATLIKLAR, AMELİYATLAR VE CEZALAR BİZİ BU HALE GETİRDİ
Erol Bedir, maddi sıkıntılara ilave olarak tamamen olmasa bile ciddi şekilde ekonomik problemlerle de bağlantısının olduğunu düşündükleri son 7-8 haftadır devam eden sportif başarısızlık meydana geldiğine de değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Çok iyi ve güçlü bir kadro kurup, ciddi hedeflerle lige başlayan takımımız, ilk 4 haftada üstün bir performans göstermiş, gerek bireysel oyuncu, gerekse takım açısından Türkiye’de konuşulur hale gelmiştir. Fakat, 5 maçtan sonra peş peşe gelen ve her geçen hafta da üzerine 2-3 oyuncunun eklenmesiyle 10-11 sayısına çıkan sakat ve cezalı futbolcularımız nedeniyle teknik ekibin eli-ayağı bağlanmış, rekabet ortadan kalkmış, oyuncular gerek kendi düşünceleri, gerekse teknik heyetin korumacılığı nedeniyle antrenman ve maçlarda daha az risk almışlar, mücadelelerinin kalitesi düşmüştür. Böyle olunca kötü sonuçlar gelmiş, moral-motivasyon dibe vurmuştur. Son 5 maçımızda 12-13 kişiyi zor bir araya getirebilmiş, son Alanya maçında ise A takımından ancak 11 oyuncu elimize kalmıştır. Yedek kulübesinde tamamı alt yapıdan gelen 5 oyuncumuz bulunurken, isimlerini bile birçok takım arkadaşı bilmiyordu. Yani çok eksiktik! Buna rağmen yenilgiyi hele-hele 5-0’lık skoru kabul etmemiz asla mümkün olamazdı. Üstelik hem Galatasaray maçı öncesi, hem de Alanya maçı öncesi şahsi gayret ve katkılarımızla oyuncularımızın tamamına ciddi bir ödeme yapmış, en azından genel problemler sıralamasında ödeme sıkıntısını  geri plana atmıştık. Kadromuz, dar da olsa bize yakışanı yapmalı, bu neticeyi almamalıydık. Ama malum ve altından kalkması zor bir sonuç, biz yöneticileri de, teknik heyeti de, ciddi rahatsız etmiş ve acilen bir şeyler yapılması kanaati oluşmuştur. Bu düşünceden hareketle, hemen maç sonrasında teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam faturayı kendisine kesmiş ve havaalanında, hiçbir maddi beklenti içinde olmaksızın görevi bırakabileceğini tarafımıza iletmiş, ben de kendisine sıkıntısını anladığımı, kulüp başkanı olarak en çok benim ızdırap çektiğimi ifade etmiş ve bu  geceyi; problemleri, çözümleri ve daha iyiye gidişin yollarını düşünmekle geçirip, pazar günü yapacağımız geniş katılımlı toplantı ve istişareler ile bir karar vermemizin uygun olacağını belirtmiştim. Çok uzun süren toplantılarda şu sonuçlara ulaşılmıştır;
1-Oyuncular ile yaptığımız detaylı görüşmelerde problemlerin kaynağında 1. sırayı üst üste gelen sakatlık ve cezalar almıştır.
2-Futbolcular, kötü gidiş ve özellikle son maçtaki negatif performansları için öncelikli olarak kendilerini sorumlu tutmuşlar, çalışma şekilleri veya hocalarıyla iletişim konusunda bir sıkıntı iletmemişlerdir.
3-Oyuncular maddi konularda zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını, ancak yönetimin bu konudaki gayretlerini takdir ettiklerini ve ilerleyen dönemlerde bu sıkıntılar da aşılabileceğini söylemişlerdir. Varılan bu netice üzerine; hocamızla tekrar yaptığımız görüşmeler, oyuncularımızın düşünceleri, yönetimin çalışmaları sonucunda ise, şu tespitler yapılmıştır. Yönetim, teknik heyet ve oyuncu gurubunun ortak bir şekilde gördüğü, sıkıntıların 1. sırasını oluşturan sakat ve cezalıların sayısı önümüzdeki haftadan itibaren her hafta 2-3 futbolcunun geri dönmesiyle azalacak ve nihayet sezon başı ideal kadromuza kavuşmuş olacağız. Hoca değişikliği yapıldığı takdirde, yeni gelecek hocanın ”Ben bu takımı kurmadım! alternatifler sakat ve cezalı “gibi bahaneleri bizim birkaç hafta daha kaybetmemize neden olabilecek, yeni teknik direktörün, takımı tanıması zaman alacak, bu arada devreye kadar oynayacağımız ve 2-3 galibiyet almamız muhtemel 4 maçımızı da tehlikeye atmış olacaktık.  Bu iki ana nedene olarak, Ertuğrul Sağlam hocamızın gönlünde Kayseri'nin ayrı bir yeri olması, buradan başarısız ayrılmasının kendisine çok ağır geleceğini hissetmesi ve bu nedenle hırs yapması da dikkate alınarak; hocamızla yola devam kararı verilmiştir..''
VAKİT KAYSERİSPOR İÇİN KENETLENME VAKTİ
Kayserispor Başkanı Erol Bedir, sarı kırmızılı takımın gerek lig gerekse de kupada bu haftadan itibaren yeniden başarılı sonuçlar alacağına inandığını belirterek, 'Kayserispor sevdalıları inanmalıdır ki, kötü sonuçlara en çok içi yanan başkanınız ve bir ağabeyiniz olarak, sizlerin, şehrimizin ve otostop yaparak Alanya’ya kadar maça gelen gençlerimizin üzülmesine sebep olan hoca, oyuncu, yönetici her kim olursa olsun gözünün yaşına bakmam gereğini yaparım. Şu an yaptığımız da işin gereği ve aklı selim düşününce olması gerekendir. Ve o yapılmıştır. Bundan sonra da her ayrıntı değerlendirilecektir. Önümüzdeki ilk maçtan itibaren hocamızı, oyuncularımızı bağrınıza basmak, hafta içinde, maç öncesi ve maç sırasında azami desteği vermektir. Başkan, yönetim, teknik heyet, oyuncu grubu ve büyük taraftarımızın hep birlikte kenetlenme vaktidir. Unutmayalım ki “Bir Kayserispor var” ve “Bizim, bizden başka dostumuz yok'' diye sözlerini tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kayserispor Başkanı Bedir taraftara seslendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı