KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Üniversitesi’nde 'Yeni Medya' söyleşisi

DHA
13.12.2019 - 13:56 |Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Üniversitesi (KAYÜ) Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu Basım Yayım Teknolojileri Programı tarafından 'Yeni Medya' konulu söyleşi düzenlendi.
Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Akdağ, Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Benli ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Etkinliğin açılış konuşmalarında, Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Benli, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’ya söyleşiye katılımlarından dolayı teşekkür etti. Günümüzde yeni medyanın öneminden bahseden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun da, “Dikkat ederseniz, ticaretin büyük bir kısmı artık elektronik ortamda oluşuyor ve medyanın da büyük bir kısmı dijital olmaya başladı. Yani geleneksel medya yeni medyaya terfi etti” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Öğr. Gör. Emrah Duman’ın moderatörlüğünde düzenlenen söyleşide Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, 'Yeni Medya' konusunu anlattı. Konuşmasına Türkiye’de ve Dünya’da yazılı medya tirajları ve internet haber siteleri ve sosyal medya kullanım verileri hakkında da bilgiler vererek başlayan Veli Altınkaya, gelişen teknolojiyle birlikte günümüzde gazete, dergi gibi yazılı materyallerden oluşan geleneksel medyanın yerini artık internet ve sosyal medyadan oluşan yeni medyaya bıraktığını belirtti. Altınkaya, artık vatandaşların habere basılı gazeteler yerine daha çok internetten veya sosyal medyadan ulaştıklarını söyledi.
Yeni medyanın yaygın kullanımının getirdiği bir takım sıkıntılara da değinen Altınkaya, yeni medyada denetimin geleneksel medyaya göre daha zor olduğunu, fakat yapılması planlanan yeni yasal düzenlemelerle birlikte yeni medyada denetimin daha aktif hale getirilmesinin beklendiğini kaydetti.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri Üniversitesi’nde 'Yeni Medya' söyleşisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Aralık 2019 tarihinde saat 13 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri Üniversitesi’nde 'Yeni Medya' söyleşisi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ocak 2020, Perşembe
 • İmsak
  06:19
 • Güneş
  07:44
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı