KAYSERİ HABERLERİ

ERÜ’de yabancı dil öğrenmenin yolları anlatıldı

DHA
19.04.2019 - 19:12Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Turizm Fakültesi ve Uluslararası Öğrenciler Koordinatörlüğü tarafından 'Kim Korkar Yabancı Dilden' konulu söyleşi düzenlendi.
'2019 Yılı Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı' etkinlikleri kapsamında Turizm Fakültesi’nde düzenlenen programa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıdkı İlkay, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Şanlıoğlu, Uluslararası Öğrenciler Koordinatörü Doç. Dr. Halil Tekiner ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıdkı İlkay, dil öğrenmenin önemli bir sorun olduğunu kaydetti. Prof. Dr. İlkay, “Aslında önemli bir sorunumuz dil öğrenme sorunu. Dolayısıyla kim korkar yabancı dilden konulu güzel bir program hazırlandı. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Maalesef biz yabancı dil eğitiminde istenilen düzeyde değiliz. Yani kendimizi bu konuda geliştirmemiz gerekiyor. Bunu itiraf etmek zorundayım. Çünkü bende kendi fakültemde İngilizce derslerine giriyorum. Öğrenciler İngilizce seçmeli dersleri almaktan çekiniyorlar. Ve anlattığınızı anlamıyorlar. Soru sormuyorlar ve sizinle iletişim kurmuyorlar. Yani bizim bu sorunu aşmamız gerekiyor” dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden ERÜ’de yabancı dil öğrenmenin yolları anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Nisan 2019 tarihinde saat 19 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ERÜ’de yabancı dil öğrenmenin yolları anlatıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı