KAYSERİ HABERLERİ

ERÜ'de evlilik okulu semineri düzenlendi

DHA
26.11.2018 - 16:24Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ,(DHA) - ERCİYES Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ERREM) tarafından düzenlenen Evlilik Okulu seminerleri başladı. 24 Aralık'a kadar devam edecek olan seminerin ilk konuşmacısı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Derin oldu.

Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen seminere ERREM Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Atak ile çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrenci katıldı. Seminerin açılış konuşmasını Errem Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Atak yaptı. 5 oturumda gerçekleşecek ve katılımcılara sertifika verilecek evlilik okulu seminerleri hakkında bilgiler veren Atak, “Evlenme noktasında gençlere rehberlik etmek, evliliği sürdürme bağlamında çiftlere destek olmak, biz aydınların ve üniversitelerin bir görevidir düşüncesinden hareketle bu seminerleri düzenlemiş bulunmaktayız. Türkiye’deki üniversiteler içerisinde Erciyes Üniversitesi, bu alanda aktif çalışmasıyla dikkat çekmektedir.” dedi.

Seminerin konuşmacısı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Derin de, “Evlilik ve Maneviyat” konulu seminerinde dinlere göre evliliğe bakış açılarını anlattı. Televizyonlarda yayınlanan evlilik programlarının insanlarda oluşturduğu etkiye dikkat çeken Prof. Dr. Derin, bu evlilik programlarının olumsuz yönlerini anlattı.

 Prof. Dr. Derin, “Bizim vazifemiz, güzel örnekleri çoğaltmak ve insanları evliliğe teşvik etmektir” diye konuştu.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ERÜ'de evlilik okulu semineri düzenlendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı