KAYSERİ HABERLERİ

ERÜ'de 'Erciyes Mühendislik Zirvesi' başladı

DHA
05.12.2019 - 14:56 |Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi Öğrenci Kulüpleri tarafından düzenlenen '4'üncü Erciyes Mühendislik Zirvesi' başladı.
15 Temmuz Yerleşkesi Konferans Salonu’nda düzenlenen zirveye, Kayseri 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç ile çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı. 
Etkinliğin açılış konuşmasında Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Güneş,  fakülteleri hakkında bilgiler verdi.Dekan Yardımcısı Güneş, “Mühendislik Fakültesi olarak temel felsefemiz bugünden yarını düşünen, topluma faydalı mühendisleri mezun edebilmektir” dedi.   
Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise, teknolojik gelişmeleri takip edebilmek için nitelikli mühendislerin yetişmesinin ülkemiz için önemli olduğunu söyledi.  Rektör Çalış, “Köklü bir üniversite, araştırma üniversitesi olan üniversitemiz, son yıllarda ülkemizin ulusal, bölgesel ve küresel düzeyde sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak adına ülke politikalarını ve üniversite potansiyelini göz önüne alarak önemli araştırma yatırımları ile adından söz ettirmektedir. Önümüzdeki dönemde de hedefimiz elde ettiğimiz bu başarıyı daha da ileriye taşımaktır.” diye konuştu. 
Konuşmasında Erciyes Teknopark’ın bu yıl 85 teknoloji araştırma bölgesi arasından 7. sırada yer aldığını hatırlatan Rektör Çalış, “Erciyes Üniversitesi olarak biz de eğitim ve öğretimde çağdaş, bilgi ve teknoloji üreten, ürettiği bilgi ve teknolojiyi daima toplum yararına kullanan, çevreye ve insanlığın temel değerlerine duyarlı, faaliyet alanlarında öncü olmayı benimsemiş bir üniversite olabilmek misyonu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, bu yıl yedincisi düzenlenen 2018 genel sıralamada 85 Teknoloji Geliştirme Bölgesi arasında 7. olarak önemli bir başarıya imza atan Erciyes Teknoparkımız da, teknolojik girişimciliğin yaygınlaşması amacı ile faaliyetlerini yürütmektedir.” şeklinde konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından, etkinlikte daha sonra panele geçildi. Emekli Albay Kemal Karababa moderatörlüğündeki “TSK Güçlendirme Vakfı” oturumunda TSK Güçlendirme Vakfı’na bağlı olan şirketlerden Aselsan, Aspilsan, Havelsan, Roketsan, TAI’nin tanıtımı yapıldı.Konuşmaların ardından, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış tarafından TSK Güçlendirme Vakfı Genel Müdür Vekili Sadık Piyade’ye plaket takdim edildi. 
ERÜ Mühendislik Fakültesi Kulüpler Birliği çatısı altında faaliyet gösteren 14 kulüp paydaşlığında düzenlenen Mühendislik Zirvesi, üç gün boyunca devam edecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden ERÜ'de 'Erciyes Mühendislik Zirvesi' başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Aralık 2019 tarihinde saat 14 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ERÜ'de 'Erciyes Mühendislik Zirvesi' başladı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

27 Ocak 2020, Pazartesi
 • İmsak
  06:17
 • Güneş
  07:42
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı