KAYSERİ HABERLERİ

ERÜ koordinatörlüğünde gerçekleştirilen 'Kapsayıcı Eğitim Projesi' 150 bin öğretmene ulaştı

DHA
01.12.2018 - 11:50 |Son Güncelleme :
DHA

Samed Aydın SUN/KAYSERİ, (DHA)- BİRLEŞMİŞ Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Öztürk koordinatörlüğünde yürütülen 'Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Yetiştirme Modülü' projesi kapsamında, 150 bin öğretmene eğitim verildi.

UNICEF ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Öztürk koordinatörlüğünde yürütülen 'Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Yetiştirme Modülü' projesi kapsamında, çeşitliliğe değer vererek cinsiyet, etnik yapı, sosyal sınıf, sağlık, sosyal katılım ve başarı gibi nedenlerle kimsenin eğitim süreçlerinden dışlanmaması ve herkesin sistem tarafından kucaklanması hedeflendiği projede, ERÜ öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mustafa Öztürk, Prof. Dr. Abdullah Saydam ve Arş. Gör. Galip Öner başta olmak üzere İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden 11 akademisyen yıl boyunca gerçekleştirdikleri birçok çalıştay, toplantı ve pilot uygulamalar sonunda farklı dezavantajlı öğrencilere yönelik 20 modül geliştirdi. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü (ÖYG)tarafından Ankara’da bir otelde düzenlenen proje tanıtım toplantısına UNICEF Türkiye Temsilcisi Yardımcısı Nona Zicherman, ÖYG Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı ve Doç. Dr. Mustafa Öztürk’ün proje ekipleri, birçok bürokrat ve akademisyen katıldı.

Geliştirilen modüller kapsamında öncelikle her kademeden ve farklı branşlardan 2 bin 500 öğretmene etkinlik temelli olarak eğitmen eğitimi verilirken,eğitmenler Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle her ilde yaklaşık 150 bin öğretmen ve okul idarecisine hizmet içi eğitim verildi. Bu eğitimlerle 920 bin öğretmene ulaşılmasının hedeflendiği belirtildi.

Toplantıda konuşan Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı, Kapsayıcı Eğitim Projesi’nin okul yöneticilerinde ve öğretmenlerde büyük bir memnuniyet yarattığını dile getirerek, katkıları için UNICEF ve Erciyes Üniversitesi yetkililerine teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ERÜ koordinatörlüğünde gerçekleştirilen 'Kapsayıcı Eğitim Projesi' 150 bin öğretmene ulaştı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

25 Ocak 2020, Cumartesi
 • İmsak
  06:18
 • Güneş
  07:43
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı