İZMİR HABERLERİ

Yoga Academy’de 23 Nisan çoşkusu

Hürriyet Haber
25.04.2019 - 13:34Son Güncelleme :

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yoga Academy’de de coşkuyla kutlandı.

Hürriyet Haber

 Tüm çocuklara ve içindeki çocuğu hiç yitirmeyenlere, hediye Orijinal Yoga Sistemi çalışmaları sunuldu. Çocuklar ve aileleri 7’den 70’e bir arada spor yaptı. “Yaşasın 23 nisan neşe doluyor insan!” dedirten etkinlikte, çocuk, anne, baba, büyükanne, büyükbaba 3 kuşak birarada katılanlar da vardı.

Yapılan çalışmada çocuklara doğru nefes alma teknikleri, bedeni çalıştıran, esneten, iskelet yapısını güçlendiren, çocukların büyümesine yardımcı olan Yoga duruşları ve günümüzün ortak sorunu, her yaş grubunu etkileyen stresle başa çıkmaya yardımcı teknikler eğlenceli bir şekilde sunuldu.

Örneğin uygulanan “Simhasana” yani “Aslan Duruşu” tekniği, çocuklarda özgüveni geliştiren, öfkeden hatta kekemelikten dahi arındıran, boğaz, burun, kulak rahatsızlıklarına iyi gelen, ses tellerini güçlendiren zevkli tekniklerden biriydi. Çalışmalara Yoga Academy’nin maskotu Aslan Yogi da katıldı, tüm çocukların sevgilisi oldu.

23 Nisanda tüm çocukların Yoga sporu ile tanışması için etkinliğe destek veren Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf şu açıklamayı yaptı: Yoga tüm sporların temelinde vardır, her yaş ve durumda uygulanabilen çok sağlıklı bir spordur. Erken yaşta başlandığında, çocukların kendine güvenini ve bedenlerini tanımalarını teşvik eder. Yogadan büyük yararlar elde ederler. Yoga fiziksel olarak çocukların esnekliğini, koordinasyonunu ve bedenlerini tanımalarını sağlar. Ayrıca konsantrasyon ve sükunet duyguları ile gevşemeleri gelişir. Yoga yapan çocuklar hem egzersiz yaparlar, oynarlar ve kendi iç dünyaları ile bağlantı kurarlar hem de onları çevreleyen doğal dünya ile yakın bir ilişki geliştirirler. Günümüzün sorunu şiddetten uzak kalırlar. Yoga bütün çocuklarda var olan o harika iç ışığı yüzeye çıkarır. Her fırsatta Yoganın spor olarak yapılmasını ve herkesin faydalanmasını teşvik etmeye çalışıyoruz.

Çalışmayı sunan Yoga Antrenörleri ise şu açıklamayı yaptılar: Yoga, çocukların anlayacağı bir dille sunulduğunda,onlara içinde yaşadıkları bu telaşlı dünyadaki baskılarla daha kolay başa çıkmalarında yardımcı olur.

Çocuklar her zaman işi olan ebeveynler, okul baskıları, ardı arkası kesilmeyen dersler, video oyunları, alışveriş merkezleri ve rekabet ile dopdolu bir koşuşturma dünyasında yaşamaktadır. Bu telaşlı yaşam hızı, onların iç huzuru üzerinde derin bir etki bırakabilir ve bu çoğu zaman olumlu bir etki değildir.

Çocuklar Yoga ile kendi sağlıklarını, gevşemeyi ve iç huzurunu bulma tekniklerini öğrendikleri zaman, yaşamın onlara getireceği zorluklarla daha kolay başa çıkabilirler.

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Yoga Academy’de 23 Nisan çoşkusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2019 tarihinde saat 13 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yoga Academy’de 23 Nisan çoşkusu haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Haziran 2019, Perşembe
 • İmsak
  03:51
 • Güneş
  05:40
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  17:10
 • Akşam
  20:42
 • Yatsı
  22:24
Sayfa Başı