İZMİR HABERLERİTORBALI HABERLERİ

TTO, üniversitelerin araştırma konusu oluyor

DHA
04.11.2019 - 11:20 |Son Güncelleme :
DHA

TORBALI Ticaret Odası'nın (TTO) çalışmaları, İzmir'deki Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden sonra Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Anabilim Dalı'nda yüksek lisans tez konusu oldu.

Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Aliosman Kesgin, geçen ay Torbalı Ticaret Odası başkanlığında 6'ncı yılını dolduran Abdulvahap Olgun'un uyguladığı yönetim modelini 'Hizmetkar liderliğin örgütsel vatandaşlık davranışı oluşumundaki rolü' ismiyle yüksek lisans bitirme tezi haline getirdi.

TTT bu sefer de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencisi Nur Çelik Efşan'ın bitirme tezine konu oldu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğretim görevlileri Prof. Dr. Ferit İzci, Dr. Vedat Yılmaz ve Adıyaman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Murat Sezik'ten oluşan jüri kurulu tarafından 304 sayfalık yüksek lisans bitirme tezi başarılı bulunarak, Nur Çelik Efşan'a 'Uzman' unvanı verildi. Ayrıca başarılı bulunan bitirme tezi sonrasında öğretim görevlisi Dr. Vedat Yılmaz ve öğrencisi Nur Çelik Efşan'ın, TTO'yu konu alarak yazdığı, 'İlçelerin yerel kalkınmasında sanayi ve ticaret odalarının rolü, Torbalı Ticaret Odası örneği' isimli araştırma makalesi, Uluslararası Yönetim Akademisi Dergisi'nde yayımlandı.

Araştırma makalesi yayımlayan Nur Çelik Efşan, "Bu tez Torbalı'nın ekonomik kalkınmasına yönelik ilk araştırma olma özelliğini taşıyor. Yaptığımız çalışma sonucunda, Torbalı Ticaret Odası'nın ilçedeki ekonomik ilerlemenin öncüsü olarak kabul edildiği, oda üyelerine yönelik verdiği tüm hizmetlerle, ilçedeki yerel ekonomik kalkınmanın yön belirleyicisi ve sağlayıcısı olduğu tespit ettik. Odanın çalışmalarının Ege Üniversitesi tarafından tez konusu haline getirilmesi dikkatimizi çekti. Bu çalışmada desteğini esirgemeyen Başkan Abdulvahap Olgun ve tez danışmanım Dr. Vedat Yılmaz'a teşekkür ediyorum" dedi.

TORBALI (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Torbalı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Torbalı ilinden TTO, üniversitelerin araştırma konusu oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Kasım 2019 tarihinde saat 11 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TTO, üniversitelerin araştırma konusu oluyor haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Kasım 2019, Salı
 • İmsak
  06:17
 • Güneş
  07:41
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:10
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı