İZMİR HABERLERİTİRE HABERLERİ

Tire'de 'Jeotermale Hayır' paneli

DHA
12.11.2019 - 16:50 |Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Tire ilçesinde 'Jeotermale Hayır' isimli panel düzenledi.

Tire Belediye Başkanı İYİ Partili Salih Atakan Duran'ın girişimleriyle Tire'de düzenlenen 'Jeotermale Hayır' isimli panele belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, dernek ve siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Panelde ilk konuşmayı yapan Başkan Duran, "Komşu ilimiz Aydın'da jeotermalle ilgili tesislerin açtığı yaraları çok iyi biliyoruz. Üreticilerimiz mutsuz, ürünlerinin kalitesi eskisinden uzak. Oralardan edindiğimiz izlenim, 14 Kasım'da Tire merkez ve 5 mahallesi için yapılacak jeotermal ihalesi öncesi bizleri tedirgin etmekte. Devlet büyüklerinden isteğimiz şu, jeotermal arama çalışmalarının götürüsü getirisinden fazladır. Bizler havamızın, doğamızın, ürünlerimizin ve geleceğimizin kirletilmesini istemiyoruz. Bu ve benzeri çalışmalar için doğaya, insana ve ürünlerimize zarar gelmeyecek yeni teknikler geliştirilip, yeni teknoloji getirildiyse gelin bizleri ikna edin. Tireliler ikna olmadan, bizler ikna olmayacağız. Biz Tire'de bu haliyle bir çalışma istemiyor, jeotermale hayır diyoruz" dedi.

Yerel enerjiye karşı olmadıklarını vurgulayan İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi Halil Çulhaoğlu ise, "Avrupa standartlarında olduğu gibi verimli topraklardan uzakta kurulmuş, insan sağlığını tehdit etmeyen ve tam denetimli bir tesisin karşısında değiliz. Bizler üreticimizin ve insanlarımızın emeğinin, sağlığının kaybetmesine karşıyız, bu yüzden hayır diyoruz" dedi.

Panelde bulunan diğer konuşmacılarda jeotermal hakkında düşüncelerini paylaştı.

Yiğit SOYLU / TİRE (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tire haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tire ilinden Tire'de 'Jeotermale Hayır' paneli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Kasım 2019 tarihinde saat 16 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tire'de 'Jeotermale Hayır' paneli haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2019, Pazar
 • İmsak
  06:45
 • Güneş
  08:13
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı