İZMİR HABERLERİ

TED İzmir Koleji’nden Dev Balık tasarımı ile çevre farkındalığı

Hürriyet Haber
01.10.2019 - 14:26 |Son Güncelleme :

Öğrencilerin topladığı kıyı atıklarından ilham alınarak, TED İzmir Koleji, İzmir Deniz Ticaret Odası iş birliği ile hayata geçirilen “Deniz ve Sahil Atıkları Çocuklarımızın Elinde Sanata Dönüşüyor” farkındalık projesi, denizi ve çevreyi desteklemeye devam ediyor.

Hürriyet Haber

 

Geçen yıl Columbia PFG Alaçatı Big Fish Turnuvasında TED İzmir Koleji öğrencileri tarafından kıyı ve sahil atıklarından tasarlanan ve İstanbul, Ankara ve İzmir’in farklı lokasyonlarında farkındalık yaratmak adına sergilenen dev balık heykelinin ikincisi bu yılki Columbia PFG Alaçatı Big Fish Turnuvasında bu defa plastik tüketimine dikkat çekmek için tasarlandı.

TED İzmir Koleji’nden Dev Balık tasarımı ile çevre farkındalığı

TED İzmir Koleji, kaynakların tahribi ve tükenmesine karşı duyarlı bireyler yetiştirme hedefiyle çevrenin korunmasına yönelik projelere katkıda bulunmaya devam ediyor. Geçen yıl farkındalık projesi kapsamında deniz ve kıyıdan toplanan atıklardan dev bir balık heykeli yaparak çevre ve deniz temizliğine dikkat çeken TED İzmir Koleji öğrencileri bu yıl Columbia PFG Alaçatı Big Fish Turnuvasında yine çok önemli bir konu hakkında farkındalık yarattı.

Popüler bilimde yedinci kıta olarak anılan, Pasifik Okyanusu’nun ortasındaki 3.4 milyon kilometrekare genişliğinde, 7 milyon ton ağırlığındaki bu plastik yığınına gönderme yaparak 1000’e yaķın plastik pet şişeden dev bir balık heykeli tasarladı.

Geleceğe yaşanabilir bir dünya bırakmak adına farkındalık yaratma çalışmalarında sanatı aracı olarak kullanan TED İzmir Koleji öğrencileri tarafından tasarlanan eser yıl boyunca İzmir’in çeşitli lokasyonlarında farkındalık yaratmak için sergilenecek.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden TED İzmir Koleji’nden Dev Balık tasarımı ile çevre farkındalığı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2019 tarihinde saat 14 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TED İzmir Koleji’nden Dev Balık tasarımı ile çevre farkındalığı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2019, Cumartesi
 • İmsak
  05:56
 • Güneş
  07:17
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:06
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:53
Sayfa Başı