İZMİR HABERLERİ

Tarım İnovasyon Kampı yapıldı

DHA
29.03.2019 - 13:51Son Güncelleme :
DHA

GENÇLERİN tarım inovasyonu ve tarım girişimciliği alanlarına daha yoğun ilgi göstermesini sağlamak ve bu yönde teşvik etmek amacıyla, Genç Başarı Eğitim Vakfı ve İzmir Ticaret Borsası ortaklığında Tarım İnovasyon Kampı Etkinliği düzenlendi.

22 Mart Cuma günü, İTB ev sahipliğinde gerçekleştirilen kampın açılış konuşmasını Borsa Genel Sekreteri Erçin Güdücü ve Genç Başarı Eğitim Vakfı Başkanı Çelik Ören yaptı. Borsa Başkanlık Danışmanı Pınar Nacak, kurumun işleyişi, projeler ve çalışmalar hakkında bilgilendirici sunum yaparken, İTB Ar-Ge Müdürü Mustafa Yağcıoğlu Tarım 4.0 Projesini anlattı. TOBB İzmir İli Oda-Borsaları Akademik Danışmanı Öğretim Üyesi Elif Tunalı Çalışkan ise 'Dünyada Tarım 4.0 Uygulamaları' konulu bir sunum yaptı. Öğrenciler, tarım ürünlerinde hasattan üretime uzanan süreçte yaşanan kayıpların azaltılmasına yönelik çözüm önerilerini tartıştı. İzmir'de bulunan farklı okullardan toplam 80 lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte 8 farklı gruba ayrılan öğrenciler, ülkenin tarım sektörüne ilişkin kendilerine sunulan problemin çözümüne ilişkin fikirler ortaya koydu.  Çalışma gruplarını yönlendirmek üzere tarım alanında yetkin profesyoneller de gruplara mentörlük yaptı. Etkinlik sonunda jüri üyelerinin çalışma gruplarının sunumlarını değerlendirmesinin ardından birincilik ödülünü 'Sarcina' isimli grup kazandı.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Tarım İnovasyon Kampı yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2019 tarihinde saat 13 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarım İnovasyon Kampı yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı