İZMİR HABERLERİ SEFERİHİSAR HABERLERİ

Havadan tespit edilen kaçaklar yakalandı

DHA
12.02.2019 - 10:17Son Güncelleme :
DHA

Kadir ÖZEN/İZMİR, (DHA)- İZMİR'in Seferihisar ilçesinde yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmak için hazırlık yaparken havadan tespit edilen, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 49 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerinin çalışmasıyla yakalandı. Dikili ilçesinde de denize açılan 58 kaçak göçmen yakalandı.
Sahil Güvenlik uçağı, dün saat 00.30 sıralarında, Seferihisar'ın Doğanbey Burnu doğusunda denize açılmak üzere hazırlık yapan bir grup kaçak göçmeni tespit etti. Kaçakların, kıyıdaki lastik bota bindiği görüldü. Durumdan haberdar edilen Sahil Güvenlik botundaki görevliler, bölgeye gelerek lastik botu durdurdu. Lastik bottaki 17'si Orta Afrika Cumhuriyeti, 12'si Afganistan, 5'i Eritre, 4'ü İran, 4'ü Somali, 2'si Sudan, 2'si Filistin, 2'si Gana ve 1'i Nijerya uyruklu olmak üzere toplam 49 kaçak göçmen yakalandı. 29'u erkek, 14'ü kadın ve 6'sı çocuk olan kaçak göçmen grubu, Sahil Güvenlik botuyla kıyıya getirildi.
DİKİLİ'DE DE 58 KAÇAK YAKALANDI
Aynı gün Dikili'nin Madra Çayı güneyinde, saat 04.30 sıralarında, Sahil Güvenlik botu tarafından bir lastik bot tespit edildi. Durdurulan lastik bottaki kontrolde 42'si Suriye, 8'i Irak ve 8'i Filistin uyruklu olmak üzere toplam 58 kaçak göçmen yakalandı. 15'i erkek, 13'ü kadın ve 30'u çocuk olan bu grup da kıyıya getirildi.
Yakalanan tüm kaçaklar, kimlik tespit işlemi sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Seferihisar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Seferihisar ilinden Havadan tespit edilen kaçaklar yakalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Şubat 2019 tarihinde saat 10 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Havadan tespit edilen kaçaklar yakalandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı