İZMİR HABERLERİ

Koruncuk Köy ünlü sanatçıların katılımıyla açılıyor

Hürriyet Haber
15.04.2019 - 11:38Son Güncelleme :

Koruncuk Vakfı eğitim hakkı risk altındaki kız çocuklarına hizmet verecek Koruncukköy Urla’yı, 17 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 18.00'de açıyor.

Hürriyet Haber

Koruncukköy Urla’nın açılışı bu projeye başından bu yana destek veren; Muhteşem Yüzyıl dizisi oyuncularından Halit Ergenç, Selma Ergeç, Selim Bayraktar, Berrak Tüzünataç, Pelin Karahan gibi sanatçılarla 17 Nisan Çarşamba günü Urla’da gerçekleşecek.

Kuruluşunun 40. yılını kutlayan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı, İstanbul’daki Koruncukköy Bolluca’da bugüne kadar yüzlerce çocuğa sıcak bir yuva sağladı ve sağlamaya devam ediyor. Vakıf şimdi de Türkiye’nin dört bir yanından gelecek, eğitim hakkı risk altında olan çocuklara hak ettikleri koşulları sağlamak için Koruncukköy Urla’nın kapılarını açmanın mutluluğunu yaşıyor.

Koruncuk Köy ünlü sanatçıların katılımıyla açılıyor

Koruncuk Vakfı İstanbul ve İzmir yönetim kurulunun, Muhteşem Yüzyıl dizisi yapımcısı TİMS Productions sahibi Timur Savcı ve eşi Banu Savcı’nın, cemiyet ve iş hayatının önde gelen isimlerinin katılacağı bu anlamlı etkinliğe, Cihan Okan ve orkestrası renk katacak.

Eğitim hakkı risk altında olan kız çocuklarına hizmet verecek olan Koruncukköy Urla’da, ihtiyaç sahibi olan ailelerin okumak isteyen çocuklarına barınma, okul ihtiyaçları, etüt, kişisel gelişimi güçlendirecek sosyal, kültürel ve sportif aktivite, rehberlik ve kariyer danışmanlığı desteği sağlanacak.

 

Koruncukköy Urla / 7028 Sokak No:6/A Barbaros Köyü Urla / İzmir

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Koruncuk Köy ünlü sanatçıların katılımıyla açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2019 tarihinde saat 11 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Koruncuk Köy ünlü sanatçıların katılımıyla açılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı