İZMİR HABERLERİ

KalDer'den "CEO'larla kahvaltı" etkinliği

Hürriyet Haber
26.04.2019 - 13:39Son Güncelleme :

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi'nin gerçekleştirdiği “Ceo'larla Kahvaltı” etkinliğinde farklı sektörlerden yöneticiler bir araya gelerek sivil toplum ve kurumsallaşmanın önemine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Hürriyet Haber

 

İnci Holding ve Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren'in ev sahipliğinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen toplantıda, KalDer İzmir Şubesi'nin 2019 hedefleri de anlatıldı.

Kalite gönüllülerinin daha çok bir araya gelmesi için gerçekleştirilen bu etkinliğin düzenli olarak devam edeceğini söyleyen KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, herkese değerli vakitlerinden ayırarak toplantıya katıldıkları için teşekkür etti.

KalDer İzmir Şubesi olarak diğer STK'lar ve kurumlarla işbirliklerini geliştirmeye odaklandıklarına vurgu yapan Senem Kılıç, toplumla ve toplumu oluşturan bireylerle birlikte büyüyerek, etkileşimi ve kaliteyi artırmak istediklerini ifade etti.

Toplumsal kalitenin vazgeçilmez yapı taşı olan eğitim konusunda da önemli adımlar attıklarını kaydeden Kılıç, “Özellikle üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiğimiz GençKal projemizle birlikte 8 yıldır gençlerin önünü açmak ve başarılı bir kariyere sahip olmaları için onları yönlendirme gayretindeyiz. Kalite bilincinin küçük yaştan itibaren elde edilmesini gerektiğini savunan bir dernek olarak MiniKal projemizle de ilkokul çağındaki öğrencilerle buluşarak onlara toplam kalite anlayışının önemini anlatıyoruz. Bu anlamda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile de ortaklaşa çalışıyoruz. Akredite olmuş değerli eğitmenlerle birlikte çocuklar ve gençlerde kalite algısını yaratmak, kaliteyi bir yaşam tarzına dönüştürmek ve yaşamda uygulamaya geçirmek için gönüllülük esasıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Senem Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yıl 12 – 13 - 14 Haziran'da İzmir Hilton Oteli'nde gerçekleştirilecek 20'nci Mükemmelliği Arayış Sempozyumu (MAS) ''Retrofütürizm'' ana teması ile katılımcılarla buluşacak. Önemli paylaşımlar ve günceli yakalayan ufuk açıcı sunumlar da gerçekleştirilecek. Bu değerli etkinliğe katılımlarınız bizim için önem taşıyor” dedi.

BAŞARININ YOLU KALİTEDEN GEÇER

Toplantıda konuşan İnci Holding ve Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren de, sürdürülebilir başarının ancak eğitimle mümkün olduğunu belirterek, gerek bireysel gerekse de kurum içi eğitimlerin öneminin arttığına dikkat çekti.

Şerife İnci Eren, “İçinde yaşadığımız toplumun eğitim ihtiyaçlarını desteklemedikçe ileriye gidemeyiz. Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın, gezici kütüphane, veli seminer ve eğitimleri, çıraklık eğitim merkezi, her yaştan burs desteği ve çocuk orkestrası gibi eğitim odaklı pek çok farklı etkinliği devam ediyor. Vakfın bir başka eğitim faaliyeti olan İnci Akademi ile Ege Bölgesi şirketlerinin eğitim ihtiyaçlarına yanıt verebilmek önceliklerimiz arasında. Bu işbirliğiyle bölgenin ihtiyaçlarına ilk sunacağımız eğitim, “Eğiticinin Eğitimi” olacak. Açılacak bu eğitimle bölgede kendi alanlarında uzman olan kişileri eğitim ekosistemine dahil ederek zenginleşmenin yolunu açmayı hedefliyoruz. Sonrasında ise ihtiyaçlara göre şekillenecek eğitim programları ile katkımızı ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden KalDer'den "CEO'larla kahvaltı" etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2019 tarihinde saat 13 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KalDer'den "CEO'larla kahvaltı" etkinliği haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Haziran 2019, Salı
 • İmsak
  03:51
 • Güneş
  05:40
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  17:10
 • Akşam
  20:42
 • Yatsı
  22:23
Sayfa Başı