İZMİR HABERLERİ

İZSU'dan 3 ilçeye 6 milyon liralık kuyu

DHA
28.10.2018 - 09:25Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, su sıkıntısı çeken Ödemiş, Kiraz ve Baydağ ilçelerinde 6.1 milyon liralık yatırımla yeni kuyular açtı. İZSU, bu 3 ilçede yıl sonuna kadar 8 kuyu daha açacak.

2014 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil olan ve alt yapı eksikliği fazla olan 9 ilçeye ağırlık verilen İZSU, Ödemiş merkezinde ve köylerinde bugüne kadar 42 su kuyusu açtı. 17 sondaj kuyusunun ise çalışmaları sürüyor. Kiraz'da 11 sondaj kuyusu açıldı, 3 kuyu yatırımı daha devam ediyor. Beydağ'da açılan kuyu sayısı 6'ya ulaştı. Halen bir kuyunun sondajı devam ediyor. Bu 3 ilçedeki kuyuların toplam yatırım miktarı ise 6.1 milyon lira oldu.

KUYU SAYISI 88'E ULAŞTI

İZSU son olarak, aynı ilçelerde su ihtiyacı olan bölgeleri tespit ederek 8 yeni içme suyu kuyusu açmak için ihaleye çıktı. Bu çalışmaya göre, 600 bin liralık yatırımla Ödemiş'in Başova Yaylası ve Yeniköy Mahallesi'nde, Beydağ'in Kurudere Mahallesi'nde Kiraz'ın en büyük yerleşim birimlerinden olan Karaburç ve Suludere ile antik kentin bulunduğu tarihi Kaleköy, Ören ve Mavidere mahallelerinde içme suyu kuyusu açılıyor. Başova Yaylası ile Yeniköy, Karaburç ve Suludere'deki kuyu sondajları tamamlandı. Diğer kuyular da 2018 sonuna kadar hizmete alınacak. 8 yeni kuyu ile birlikte İZSU'nun 3 ilçede açtığı kuyu sayısı 88'e ulaşacak.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İZSU'dan 3 ilçeye 6 milyon liralık kuyu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı