İZMİR HABERLERİ

İzmir'de TGAP kültürü anlatıldı

DHA
07.11.2019 - 14:34 |Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'de, Sağlık Bakanlığınca bölge illerin katılımıyla kamu kaynaklarını daha verimli kullanmak, maliyetleri ve harcamaları azaltmak amacıyla sağlık hizmetlerinin tümünü kapsayan Tasarruf ve Gelir Arttırıcı Program (TGAP) kültürü anlatıldı.

Sağlık Bakanlığı Tasarruf Takip Ofisi 7'nci bilgilendirme toplantısı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü koordinesinde, İl Sağlık Müdürlüğü'nce, İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Balçova Tesisleri toplantı salonunda düzenlendi. Toplantıya İzmir, Manisa, Muğla, Aydın, Denizli, Uşak, Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Çanakkale, Balıkesir ve Kütahya illerinin sağlık müdürleri, hizmet başkanları ile hastane yöneticileri katıldı. Toplantıda konuşan Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Selim Bener, sağlık alanında kaynakların verimli kullanılması gerektiğini belirterek, "Sağlık hizmetine ihtiyacı olan her vatandaşımıza, hizmeti ulaştırmanın birinci önceliğimiz ve sorumluluğumuz olduğu bilinci ile hareket etmek zorundayız. Yapmış olduğumuz bu toplantı bir farkındalık toplantısı. İl yöneticilerimizle ve hastane idarecilerimiz ile bir araya gelmeyi önemsiyoruz. Bu kültürü sürekli hale getirmemiz gerekiyor. Sahanın sorunlarını çok iyi biliyoruz. Düzeltilmesi gereken alanlara dokunmak zorundayız" dedi. TGAP ofisi tarafından takibinin yapılarak TGAP ile kamu maliyesinde kalıcı iyileştirmeler sağlanacağını açıklayan Bener, "Bu birim, kamu bütçesindeki harcama ve gelir kalemlerini finansal ve sosyoekonomik açıdan analiz edip gelir arttırıcı programlar ile çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Sağlık tesislerimiz rollerine uygun plan ve harcama yapmalı. Gider artışını önleyecek tedbirler almalı" dedi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Anıl Esen ise, TGAP faaliyetlerinde bir yıldır çok büyük yol aldıklarını belirterek eğitimden dolayı teşekkürlerini iletti. Toplantı, gerçekleştirilen sunumların ardından sona erdi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir'de TGAP kültürü anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Kasım 2019 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir'de TGAP kültürü anlatıldı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Kasım 2019, Perşembe
 • İmsak
  06:20
 • Güneş
  07:44
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:07
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı