İZMİR HABERLERİ

İstek Okulları'nda MUN Konferansı

Hürriyet Haber
23.08.2019 - 19:12Son Güncelleme :

LİSE öğrencilerinin kendi aralarından delegeler çıkararak belli ülkeleri ve Birleşmiş Milletler (BM) kurumlarını temsil ettikleri bir simülasyon olan Model Birleşmiş Milletler Konferansı (Model United Nations-MUN), 17-20 Ağustos tarihleri arasında İstek Kuşadası Okulları'nda düzenlendi

Hürriyet Haber

İzmir ve çevresinden İstek Kuşadası Okulları'na gelen öğrenciler, konferansta kendi fikirlerini İngilizce olarak paylaşarak BM oturumunu canlandırıp, küresel sorunlara başka ülkelerin gözüyle bakabilme fırsatı buldular. MUN Konferansı ile birlikte, katılımcıların fikirlerini özgürce belirtip savunabilecekleri bir ortam yaratılarak, modern tartışma kültürü anlayışını öğrenmeleri ve sahip oldukları bu kültürü geliştirmelerine, özgüvenlerinin artırılmasına, değişik kültürlere, sosyo-ekonomik durumlara ve görüşlere haiz gençlerle bir arada olmalarına, açık görüşlü ve fikirlere saygılı bir ortamda tanışmalarına ve tartışmalarına, uluslararası politika ve dünya problemleri hakkında bilinçlenmelerine ve çözüm önerisi üretmelerine katkı sağlanıyor.

 

Bu amaca ulaşmak için farklı sosyo-ekonomik durumlardan, kültürlerden, etnik kökenlerden, öğrenim durumlarından gelen öğrencilere, birlikte çalışma ve birbirlerinin fikirlerine saygı duyarak fikir alışverişi yapma yetileri kazandırılıyor. Model Birleşmiş Milletler Konferansı'nda lise öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, potansiyellerini açığa çıkarmalarına imkan sağlanması, karar alma ve uygulama süreçlerine katılmaları ve bu sürece katılımlarının sağlanması için fırsat yaratılması, sahip oldukları hakları, kendilerine sunulan imkan ve hizmetleri öğrenmeleri için şartların sağlanması, ulusal ve uluslararası düzeyde uygulamalara katılma veya liderlik etme kapasitelerinin güçlendirilmesi, kendileri gibi olmayanlarla bir arada olma ve bunu bir zenginlik, birleştirici unsur olarak algılayabilme kapasitelerinin artırılması hedefleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İstek Okulları'nda MUN Konferansı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

23 Eylül 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:31
 • Güneş
  06:52
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  19:16
 • Yatsı
  20:32
Sayfa Başı