İZMİR HABERLERİ

İstek İzmir Okulları'ndan örnek proje

Hürriyet Haber
31.05.2018 - 15:12Son Güncelleme :

İSTEK İzmir Okulları, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Karşıyaka'da bulunan Latife Hanım Köşkü'ndeki tanıtıcı açıklamaları İngilizce'ye çevirdi.

Hürriyet Haber

Okulun Mavişehir Kampüsü'nün Destination Imagination Kulübü öğrencileri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın son günlerini geçirip vefat ettiği manevi değeri yüksek olan köşkteki açıklamaları, yabancı turistlerin ziyaret ettikleri yapının önemini daha iyi anlamaları için İngilizce'ye çevirdi.

İstek İzmir Okullarından örnek proje

İstek İzmir Okulları öğrencileri ayrıca Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı'yla (TURGÖK) yaptıkları ortak çalışmalar sonucu görme engellileri de düşünerek braille alfabesiyle yazılmış metinleri de hazırladı.

İstek İzmir Okullarından örnek proje

Geçmişte Atatürk'ün eşi Latife Hanım'a ait olan köşk, İzmir Valiliği ve Karşıyaka Belediyesi tarafından restore edilmişti.

İstek İzmir Okullarından örnek proje

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İstek İzmir Okulları'ndan örnek proje haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


Sayfa Başı