İZMİR HABERLERİ

İŞKUR, engelli istihdamına yönelik desteklerini sürdürüyor

DHA
27.11.2018 - 15:43Son Güncelleme :
İŞKUR, engelli istihdamına yönelik desteklerini sürdürüyor
DHA

Engelli ve eski hükümlü bireyleri çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen para cezaları fonundan yararlanarak, bu dezavantajlı grubun iş bulması ve kendi işlerini kurmasına yönelik projelere destek verecek olan İzmir Çalışma ve İş Kurumu, 7 Aralık'a kadar proje başvurularını kabul edecek.

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), engelli ve eski hükümlü bireyleri çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan yararlanarak engelli ve eski hükümlü bireylerin iş bulmasına, işe yetiştirilmesine ve kendi işlerini kurmasına  yardım etmeye yönelik projelere destek verecek. İzmir Çalışma ve İş Kurumu da, kurumlardan ve kendi işini kurmak isteyen engelli bireylerden 7 Aralık'a kadar proje başvurularını kabul edecek.

Engellilerin kendi işini kurmalarına, engellilerin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine, engellilerin işe yerleştirilmesi, işe ve iş yerine uyumunun sağlanmasına, engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine, eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına, korumalı iş yeri desteğine yönelik projelere verilecek desteğin amacı; engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak. Başvuruya ilişkin duyuru ve evraklara    internet adresinden ulaşılabilecek.

Melis KARAKUZULU/İZMİR, (DHA)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İŞKUR, engelli istihdamına yönelik desteklerini sürdürüyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı