İZMİR HABERLERİ

İEÜ'den kesintisiz burs desteği

DHA
11.02.2019 - 11:49Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyeti tarafından alınan karar doğrultusunda öğrenciler burslarını kaybetme endişesi yaşamayacak.

İEÜ'de okuyan öğrenciler, ön lisansta 4, lisansta 7 ve Tıp Fakültesi için 9 yıl boyunca burslarını kesintisiz alabilecek. Hazırlık sınıfı için de 2 yıl geçerli olacak burslar, öğrencilerin akademik çalışmalarına destek olacak. Kesintisiz burs uygulaması, çift anadal, yan dal, Erasmus veya staj çalışmaları ile gençlerin uzayabilen öğretim yaşamlarına destek olacak.

'ÖĞRENCİLERİMİZİN GELECEK HAYALLERİNİ DESTEKLİYORUZ'

İEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Aşkar, öğrencilere nitelikli bir eğitim verdiklerini belirterek, kesintisiz burs uygulamasıyla gençlerin gelecek hayallerine destek olmayı amaçladıklarını söyledi. Prof. Dr. Aşkar, "Üniversitemizin bugün 156 üniversite ile Erasmus anlaşması bulunuyor. Öğrencilerimiz yurtdışında Erasmus programlarına katılıyor. Farklı ders içerikleri alabiliyor. Onların çift ana dal yaparak iki diplomayla mezun olmalarını ya da yan dal ile kendi disiplinlerinin dışında bir disiplinden de ders almalarını destekliyoruz. Öğrencilerimizin akademik çalışmalarında kaygılarını azaltmak ve onları desteklemek için bursların kesilmemesi kararını aldık" dedi.

Öğrencilerin eğitimleri boyunca burslarında kesinti olmayacağını vurgulayan Prof. Dr. Aşkar, gençlerin bu sayede çift anadal, yan dal, staj gibi konularda daha esnek bir programla yoğun ders yükünü yıllara yayma olanağı bulacağını, bu fırsatın İEÜ'de eğitim gören ve yeni kazanacak tüm öğrencileri kapsadığını söyledi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İEÜ'den kesintisiz burs desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Şubat 2019 tarihinde saat 11 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İEÜ'den kesintisiz burs desteği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı